Clock Machine w Katowicach [zapowiedź]

Clock Machine w Katowicach
fot. Marlena Henrysiak

Trasa koncertowa Clock Machine trwa w najlepsze. Jednym z przystanków będą Katowice, gdzie zespół zaprezentuje utwory z najnowszego albumu Prognozy.

Clock Machine w Katowicach

W stolicy Górnego Śląska, zespół zagra już 29 marca 2019 roku. Będzie to idealna okazja do zapoznania się z utworami z nowego długo oczekiwanego albumu – Prognozy. Krążek ukazał się kilka dni temu i jest naprawdę dobry! Świetne teksty, warstwa muzyczna i znakomity wokal Igora Walaszka. Zdecydowanie polecamy spędzić ten piątkowy wieczór w katowickim Królestwie. Pierwsze dwie pule biletów zostały wyprzedane, więc radzimy nie zwlekać z zakupem. Z kim widzimy się na Clock Machine w Katowicach?

Clock Machine w Katowicach
29.03 / Królestwo
Bilety w cenie 45 PLN kupisz poprzez Going.pl

Jeden z najciekawszych zespołów na rodzimym rynku

Do 2017 roku styl grupy można było określić jako hard rock z ewentualnymi domieszkami funku. Znakiem rozpoznawczym były dynamiczne riffy Michała Koncewicza i przyjemnie grooviąca sekcja rytmiczna. Doskonale w partie instrumentalne wpasowywał się zachrypiały głos wokalisty, Igora Walaszka. Rok 2017 przyniósł jednak zmiany w składzie i co za tymi idzie – zmiany w stylu grupy. Hard rock został zastąpiony alternatywnymi brzmieniami z domieszką soulu, funku czy nawet hip-hopu. Do zespołu dołączył Konrad Nikiel (zastępując Kubę Tracza na basie) i Jakub Wojtas (w miejsce Michała Koncewicza na gitarze). Ewolucję stylu grupy pokazują wszystkie single, które wydano od zmiany składu (So Slow, Sense of Space, Prognozy i Noc). Album Prognozy miał swoją premierę 15 marca i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Bardzo nas to cieszy, gdyż był to jeden z tych krążków, na które w 2019 roku czekaliśmy najmocniej.

Zespołowi wróżymy wielką karierę. Do tej pory dzięki staraniom swoich wiernych słuchaczy Eski Rock i widzów TVN Clock Machine w 2012 roku zagrali na Orange Warsaw Festival, a rok później na Pol’and’Rock Festival (wcześniej znanym jako Przystanek Woodstock). Przeczuwamy, że w tym roku lista festiwali znacząco wzrośnie, szczególnie patrząc na jakość wydanego krążka.

Zachęcamy do lektury naszego wywiadu z Clock Machine!

Posłuchaj albumu Clock Machine – Prognozy

Zastanawiacie jak zespół prezentuje się na żywo? Zobaczcie naszą fotorelację z wyjątkowego koncertu Clock Machine w krakowskim Klubie Studio!