Basia Kawa wystąpi w Blues Club w Gdyni

fot. Materiały prasowe

Wyjątkowy głos, zespół znakomitych muzyków i zaskakujące dźwięki elektrycznych skrzypiec – to mieszanka na miarę pełnego pobudzającej kofeiny muzycznego balsamu dla duszy. Basia Kawa już w tę niedzielę wystąpi w gdyńskim klubie Blues Club.

Basia Kawa to wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów, kompozytorka. Jak sama podkreśla, związana była z muzyką od zawsze. Pierwsze skrzypce otrzymała od dziadka, który był jej pierwszym nauczycielem gry na instrumencie. Natomiast ojciec odkrył jej talent wokalny. Obecnie muzyczka posiada dwa dyplomy Akademii Muzycznej w Gdańsku (skrzypce oraz jazzowy wokal). Koncertuje z własnym repertuarem po całej Polsce. Co warto podkreślić Basia posiada jedyne w Polsce 5-strunowe, spersonalizowane skrzypce, które został skonstruowane w U.S.A przez Johna Jordana.

Wyglądają zjawiskowo, a gra na nich otwiera wiele możliwości – mogę dowolnie modyfikować brzmienie instrumentu, grać delikatnie lub rockowo, słodko lub gorzko – podkreśla.

W 2013 r. artystka wydała pierwszą płytę Małe szczęście zawierającą 11 autorskich piosenek, z którą koncertowała m.in. podczas Witamina Jazz Festiwalu w Sandomierzu czy na Olsztyńskich Nocach Bluesowych. W tym samym roku wygrała także Giełdę Piosenki w toruńskiej OdNowie. Występowała m.in. w TVP 1, TVP Polonia, TVP3 Lublin, TVP3 Rzeszów, Radio Gdańsk, Radio Wawa, Polskie Radio Katowice, Polskie Radio Lublin.

Basia Kawa – Zdobyłeś

Druga płyta Zdobyłeś, dostępna od listopada 2018 roku to energetyczna, a zarazem romantyczna mieszanka softrocka, popu i bluesa. Co warto podkreślić, zawiera 11 autorskich piosenek w języku polskim. Basi Kawie towarzyszy zespół młodych, niezwykle zdolnych muzyków: Krzysztof Pawłocki (gitara), Maciej Rogoziński (altówka), Szymon Zalewski (gitara basowa), Łukasz Łapiński (perkusja).

Koncert w Gdyni

Basia obecnie przebywa w trasie koncertowej. Podczas niej promuje swoją najnowszą płytę. Niedawno wystąpiła w Gdańsku, w Warszawie, czy Sopocie. Teraz piosenkarka wraz z zespołem pojawi się w Gdyni. Koncert odbędzie się w niedzielę o godz. 19.30 w Klubie Blues.  Bilety w cenie 20 i 25 złotych do nabycia są na stronie kupbilecik.pl.  Kolejny zaplanowany jest 11 maja w Lublinie.