Far Cry: New Dawn ozłocony – twórcy zakończyli prace nad grą

farcry

Ubisoft poinformował o przyznaniu złotego statusu dla gry Far Cry: New Dawn. Deweloperzy opublikowali zwiastun fabularny.

Far Cry: New Dawn to kolejna część serii FPS tworzonej przez francuskie studio Ubisoft. Tytuł będzie kontynuacją poprzedniej produkcji – Far Cry 5.

Odkrywamy karty!

Ponad miesiąc temu otrzymaliśmy informacje, że w połowie lutego ukaże się Far Cry: New Dawn. Potwierdził to Dyrektor techniczny oznajmiając, że Ubisoft zakończył prace nad grą, a już 15 lutego odbędzie się jej premiera. Nowy Far Cry będzie dostępny na platformach Play Station 4, Xbox One i PC. Tak jak w przypadku FC 5 będziemy mogli grać w trybie singleplayer oraz w kooperacji z drugim graczem. Jean-Sebastien Decant, który jest dyrektorem kreatywnym gry, na twitterze podkreślił, że zawarli w produkcji akcenty RPG.

Ubisoft uchylił rąbka tajemnicy w zwiastunie fabularnym

Fabuła

Akcja gry toczy się po wydarzeniach, które mieliśmy okazję przeżyć w FC 5. Wcielamy się w stworznego przez nas bohatera i zaczynamy rozgrywkę trafiając do znanego nam Hope County. Następnie musimy stawić czoła armii Highwaymen’ów (łupieżców), które są pod wodzą bliźniaczek – Mickey i Lou. W walce z łupieżcami możemy skorzystać z pomocy sprzymierzeńców (mieszkańcy osady Prosperity oraz ich zwierzaki tj. pies Timber czy dzik Horatio).

far cry
Przed nami bliźniaczki Mickey i Lou w postapokaliptycznym Hope County.
Elementy RPG

Mimo że, Far Cry to gra FPS będziemy mogli odnaleźć tu akcenty role-playing game. Na ten moment znamy kilka przykładów. Nasi przeciwnicy oraz wyposażenie będzie oznaczone poszczególnymi rangami. Prócz realizowania zadań fabularnych podczas rozgrywki będziemy mogli wykonywać questy poboczne, tj. odbijanie posterunków należących do wroga, które można przejąć lub grabić. Jeśli zdecydujemy się, by porzucić zdobyty przez nas posterunek, zostanie on przejęty przez wrogów i ponowne zawłaszczenie go stanie się nieco trudniejsze. Dzięki zdobytym surowcom możemy udoskonalić nasze uzbrojenie oraz naszą osadę, zatrudniając tak zwanych “specjalistów”. Ponadto będziemy mieli możliwość podróżowania do innych rejonów Ameryki Północnej dzięki specjalnemu helikopterowi. (Szykujcie się na zwiedzanie Wielkiego Kanionu Kolorado!)

Dajcie znać jak waszym zdaniem elementy RPG wpłyną na głębię gry.

Jeśli nie jesteście zainteresowani grami FPS ani RPG sprawdźcie koniecznie co was czeka w Mortal Kombat XI!

Mortal Kombat 11 – nowy trailer, gameplay i zawartość preordera [+18]