Zmierzch tytanów. Zapowiedź Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus
Shadow of the Colossus

Remake znanego hitu sprzed lat, który wyszedł jedynie na konsolę PlayStation 2 (i na PlayStation 3 w wersji Team ICO Collection). Shadow of the Colossus przeznaczony jest na konsolę PlayStation 4 i ma oferować odnowioną, zbudowaną od podstaw oprawę graficzną, oraz niezmienioną formułę rozgrywki z dostosowanymi do obecnych realiów standardami sterowania. 

Gra ukaże się 6 lutego na konsoli PlayStation 4. Jest tworzona przez Bluepoint Games, a wydawcą jest Sony Interactive EntertainmentShadow of the Colossus jest remakiem gry o tym samym tytule, która wyszła w 2005 roku na konsoli PlayStation 2.

Zobacz także:

Remake Shadow of the Colossus na 15-minutowym gameplay’u!

Shadow of The Colossus – Poznaliśmy datę premiery i dwa nowe trailery

 

Uratować Mono

W grze wcielamy się w postać Wandera – młodzieńca, który usiłuje uratować dziewczynę Mono. Została ona poświęcona w tajemniczym rytuale. Aby przywrócić ją do życia bohater zapuszcza się w rejony tajemniczej, zakazanej krainy. Zawiera tam pakt z pewną mroczną siłą, która pomoże mu uratować towarzyszkę. Aby jednak tak się stało, musi zabić wiele monstrualnych kolosów będących tajemniczymi, ogromnymi stworami.

Zgładzić kolosa

Głównym zadaniem gracza jest zabicie 16 tytułowych kolosów. W tym celu będzie on przemierzał rozległe krainy tropiąc przeciwników przy użyciu swojego miecza (emitującego strugę światła wskazującą odległego przeciwnika). Świat gry stanowią rozległe pustynie, doliny, zdarzają się tu też lasy, czy tereny wodniste. Po odnalezieniu monstrualnego przeciwnika Wander będzie musiał go pokonać jedynie przy użyciu swojego miecza, łuku oraz wierzchowca. Po zgładzeniu każdego z potworów bohater budzi się w świątyni, gdzie złożył Mono, a mroczna siła Dormin wskazuje mu kolejny z celów.

Gameplay Shadow of the Colossus składa się głównie z eksploracji i walki. W tej pierwszej musimy odnajdować przeciwników, zaś druga stanowi same starcia z nimi (w grze nie uświadczymy innych przeciwników). Sami oponenci różnią się od siebie wielkością i zachowaniem. Znajdziemy więc tutaj wielkie i powolne kolosy, ogromne latające monstra, oraz nieco mniejsze i szybsze okazy. Sama walka również jest nietypowa. Musimy bowiem znaleźć indywidualny sposób na każdego bossa. Pomimo różnic w ich zachowaniu sposób na obalenie zawsze jest ten sam. Musimy wspiąć się po ich futrze i odnajdywać pewne punkty witalne, w które nasza postać wbije swój miecz. W wypełnieniu tego zadania przeszkadzają nam kończący się pasek energii oraz sami bossowie, którzy wierzgają, kiedy się po nich wspinamy. Niekiedy jednak trzeba dodatkowo znaleźć sposób, aby wspiąć się na przeciwnika, jak również inny, by się na nim utrzymać. Do tego celu wykorzystuje się różne taktyki z wierzchowcem i łukiem.

Dodatkowo twórcy zaznaczają, że zamierzają dostosować sterowanie do dzisiejszych standardów, co ma skutkować przystępniejszą formą sterowania postaci dla dzisiejszych graczy, niezaznajomionych z oryginałem.

Nowa oprawa

Remake został stworzony od podstaw. Gra działa na nowym silniku graficznym, który obfituje we wszelkie cuda obecnej techniki. Jednocześnie twórcy utrzymali ten sam świat i te same rozwiązania, które były w oryginale sprawiając, że gra jest tym samym, co 13 lat temu, tylko w nowych szatach.

Dodatkowe informacje:

  • Tytuł ukaże się na Polskim PSN 7 lutego 2018 roku
  • Będzie zawierać lokalizację kinową
  • Ograniczenie wiekowe to PEGI 12

Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus