Współczesny surrealizm rajdowy – zapowiedź Dangerous Driving

Dangerous Driving

Dangerous Driving znów wprowadza agresję w świat gier wyścigowych, odzyskując dzięki temu ducha starych gier i wprowadzając go na nowy poziom.” Przynajmniej tak twierdzą twórcy. Sprawdźmy, co oferuje zapowiadana już na kwiecień niezależna gra wyścigowa.

Dangerous Driving to niezależna gra wyścigowa, tworzona przez studio Three Fields Entertainment. Jej premiera na PC, Xbox One oraz PS4 planowana jest na 9 kwietnia 2019 roku. Gra inspirowana jest klasycznym Burnout’em, a więc są to nie tylko wyścigi, ale również widowiskowe kraksy i eliminacja przeciwników.

Surrealizm rajdowy

Dangerous Driving to powrót do klasyków w dosłownym tego słowa znaczeniu. Model jazdy jest maksymalnie uproszczony, a realizm schodzi na odległy plan. Jest to gra zdecydowanie leżąca bliżej zręcznościówki niż symulatora. Liczy się tylko zawrotna prędkość i niepohamowana agresja uliczna. Grafika na pierwszy rzut oka jest po prostu brzydka, a model jazdy toporny, jak na obecnie panujące standardy. Jednak to nie o to tutaj chodzi. W grach tego typu ważna jest całkowita rozwałka. Z jednej strony gra odstaje od norm, ponieważ wygląda jak przynajmniej 10-letnia produkcja. Z drugiej jednak strony, coś we mnie cieszy się z tego, że będę miał okazje powrócić jeszcze do klasycznych, odrealnionych, niszczycielskich gier wyścigowych, które kiedyś miały swój niepowtarzalny urok.

Sposoby na zabawę

Dangerous Driving oferuje 30 tras, osadzonych w 7 różnych lokacjach. Twórcy zapowiadają całą masę dostępnych wariantów rozgrywki, bo jak wiadomo nie zawsze o prędkość chodzi. Otrzymamy między innymi rozmaite tryby polegające na eliminacji przeciwników, coś na kształt deathmatch’u, czy też trybu eliminacji, w którym ostatni stojący na kołach wygrywa. Gra oferuje zabawę zarówno w trybie online, jak i offline. W sieci dostępne będą comiesięczne wydarzenia i wyzwania, w których będzie można mierzyć się z innymi graczami. Postęp w grze umożliwi także odblokowywanie nowych, lepszych i bardziej śmiercionośnych samochodów oraz dodatkowych umiejętności.

Póki co nie poznaliśmy wymagań sprzętowych. Gra jednak nie wygląda na taką, która może zagrozić jakiemukolwiek sprzętowi młodszemu niż 5 lat. Według zapowiedzi Dangerous Driving ma kosztować około 30 dolarów.

Dodatkowe informacje

  • Gra posiada ograniczenie wiekowe od siódmego roku życia
  • Pozycja ta nie pojawi się na Steamie, a wyłącznie w Epic Game Store.
  • Pochodzi od młodego brytyjskiego studia, założonego niespełna 5 lat temu
  • Wykorzystuje znany wszystkim doskonale Unreal Engine
Scalebound: czy anulowana gra zostanie wydana na Nintendo Switch?

Scalebound: czy anulowana gra zostanie wydana na Nintendo Switch?