Jak być dobrą pszczółką? – zapowiedź Bee Simulator

Bee Simulator

Symulatory wszystkiego, co do się poruszyć, raczej nikogo już dzisiaj nie dziwią. Gama takich produkcji rozciąga się od rozbudowanych i dobrych gier typu Farming Simulator, poprzez dosyć nieudane jak Bus Simulator, aż po prześmiewcze takie jak Goat Simulator. Tym razem jednak mogło by się wydawać, że to już trochę przesada. Symulator pszczoły nie może być przecież poważną grą, prawda? Otóż może. Bee Simulator zapowiada się na naprawdę dobrą i rozbudowaną grę.

Bee Simulator to gra polskiego studia VARSAV Game. Twórcy niedawno poinformowali o nawiązaniu współpracy z Bigben Interactive, które będzie odpowiedzialne za wydanie gry. Bee Simulator zadebiutuje na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jak na razie nie znamy dokładnej daty premiery. Wiemy tylko, że zgodnie z planem premiera gry będzie miała miejsce jeszcze przed końcem 2019 roku.

Kim jesteśmy, dokąd bzykamy? 

Akcja Bee Simulator rozgrywać się będzie w miejskim parku wzorowanym na słynny nowojorski Central Park. Będziemy w niej sterować jedną z pszczół robotnic, obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby. Naszym zadaniem będzie dbanie i pomoc w rozwoju gniazda. Dla dodania pikanterii naszemu pszczelemu życiu wmontowane zostało także dodatkowe zagrożenie w postaci człowieka i innych owadów. Drzewu na którym znajduje się nasza kolonia grozi wycinka i naturalny wróg – osy. My jako zwykła robotnica musimy nie tylko wypełniać swoje klasyczne obowiązki, ale również bronić naszą rodzinę i stosować się do rozkazów samej królowej.

No dobrze, ale co ciekawego jest w życiu pszczoły?

Bee Simulator to nie tylko symulator. To także ciekawa i bardzo ładna graficznie gra zręcznościowa. Oferuje ona dwa tryby. Pierwszy jest klasycznych i przeznaczony dla nieco bardziej doświadczonych graczy, zawierający pewne utrudnienia i podnoszący tym samym poziom trudności. Drugi jest uproszczony i pozwala na zabawę nawet najmłodszym. Gra umożliwia eksplorację rozległego parku. Wypełniamy nasze zadania od tych podstawowych, jak na przykład dostarczanie pyłku z kwiatów w określone miejsca, po te bardziej ekstremalne, jak walka z przeciwnikiem za pomocą żądła.

Bee Simulator
Zawsze się trochę żądli.

Zabawa dla każdego

Bee Simulator oferuje trzy warianty zabawy. Pierwszy to zwykła kampania przedstawiająca całą historię pszczelej kolonii. Drugi to swobodna eksploracja, w której możemy po prostu polatać i pozwiedzać otoczenie. Trzeci natomiast jest najciekawszy. Raczej rzadko w symulatorach spotyka się tryb multiplayer, a już szczególnie tzw. podzielony ekran. Ta gra jednak kierowana jest szczególnie do rodziców z dziećmi i głównie dla nich przeznaczony jest ten tryb. Pozwala on na wspólne wypełnianie misji , eksplorowanie świata i rywalizację na podzielonym ekranie.  To dobrze również z tego względu, że produkcja ta zapowiada się na naprawdę ładną graficznie i dopracowaną, a rzadko spotyka się takie gry kierowane także do najmłodszych.

Bee Simulator bawi i uczy

Oczywiście. Przy tej grze współpracowali profesjonalni pszczelarze. To oznacza, że gra jest oparta na rzeczywistym życiu pszczół. Naturalnie pewnych mechanizmów nie da się odwzorować idealnie, a z kolei inne trzeba nieco dostosować do gry zręcznościowej, aby miały prawo bytu i nie były nudne. Z pewnością jednak młodemu odbiorcy da to spore wyobrażenie o funkcjonowaniu ula.

Bee Simulator
Jak ludzie pszczołom, tak pszczoły ludziom 😉

Na zachętę dla starszych graczy dodam jeszcze tylko, że oczekiwania co do gry w Internecie są bardzo wysokie. Dodatkowo za muzykę w Bee Simulator odpowiedzialny jest Mikołaj Stroiński, który pracował wcześniej między innymi przy Wiedźminie.

Minimalne wymagania sprzętowe: 

  • System operacyjny: Windows 7 SP1 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5-2500K CPU
  • Karta graficzna: Geforce GTX 770 lub AMD Radeon HD 7870
  • Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni
  • DirectX: Wersja 11

SteelSeries prezentuje nowy kontroler dla graczy

SteelSeries prezentuje nowy kontroler dla graczy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o