Dramat francuskiej dżumy – zapowiedź A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale Innocence

A Plague Tale: Innocence cofa gracza do XIV-wiecznej Francji opanowanej przez czarną śmierć. Gra zapowiedziana jest jako niepowtarzalna opowieść o mrocznych, choć fascynujących czasach.

A Plague Tale: Innocence to przygodowa gra akcji z elementami skradanki, tworzona przez Asobo Studio, odpowiedzialne między innymi za ReCore. Jej premiera na PC, Xbox One oraz PS4 odbędzie się 14 maja 2019 roku.

Dramat

Akcja A Plague Tale: Innocence rozgrywa się we Francji w 1349 roku. Są to czasy kiedy ludność Europy mierzy się z największą plagą w historii – epidemią dżumy. Głównymi bohaterami naszej historii są Amicia i jej pięcioletni brat Hugo. Nasi bohaterowie próbują odnaleźć zaginioną matkę. Na ich drodze staną nie tylko zagrożenia związane z zarazą, ale także patrole inkwizycji. Starsze z rodzeństwa jest silną, upartą i postępową kobietą, która jednak nie lubi otwierać się na ludzi. Mały Hugo natomiast cierpi na tajemniczą chorobę, przez którą pochłania większość uwagi matki. Z tego też powodu stosunki między rodzeństwem nie zawsze były dobre. Teraz oboje wystawieni są na próbę, a duża część fabuły skupia się właśnie na ich wzajemnych relacjach.

System

W A Plague Tale: Innocence akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. W grze wcielamy się tylko w Amicię, ale nadal istotną część rozgrywki stanowi współpraca. Młodszy brat zazwyczaj może dostać się w miejsca, do których siostra nie ma dostępu. Często będziemy musieli posyłać go, aby ten wykonywał pojedyncze zadania. Oboje są bezbronni. Siostra może posługiwać się wyłącznie procą do odciągania uwagi oponentów. W rozgrywce istotne będzie skradanie, zaprojektowane dosyć nietypowo i ciekawie. W przeciwieństwie do innych gier tego typu, tutaj musimy trzymać się światła, ponieważ w mroku czyhają na nas szczury, które w obliczu epidemii są olbrzymim niebezpieczeństwem. Możemy jednak wykorzystywać gryzonie do pozbywania się przeciwników. Jeśli uda nam się pozbawić oponenta źródła światła, ten wówczas stanie się narażony na siedzące w mroku szczury. Mamy więc zabawę oświetleniem, ale w trochę inny sposób niż zazwyczaj.

Oprawa

A Plague Tale: Innocence posiada bardzo ładną i obiecującą oprawą graficzną oraz muzyczną. Widać, że głównym założeniem twórców było zwrócenie uwagi na cierpienie i poruszenie gracza. Posłuży temu dopracowana mimika twarzy, dubbing na wysokim poziomie oraz dramatyczna muzyka. Póki co, nie poznaliśmy jeszcze wymagań sprzętowych gry.

Dodatkowe informacje:

  • Mimo, że głównymi bohaterami są dzieci, gra jest bardzo brutalna i posiada ograniczenia wiekowe od 18 roku życia
  • Będzie dostępna w wersji z polskimi napisami. Z kolei dubbingu uświadczymy w języku angielskich, francuskim i niemieckim.
  • Będzie obsługiwać tylko tryb dla jednego gracza
  • Mają pojawić się rekordowe ilości szczurów jednocześnie na ekranie. Do tego ich sztuczna inteligencja będzie wysoko rozwinięta, a stada mają zachowywać się naturalnie

Ponury sen bez wyjścia – Bad Dream Coma [Recenzja]

Ponury sen bez wyjścia – Bad Dream Coma [Recenzja]