Xbox Live zmierza na Androida, iOS oraz Nintendo Switch

Xbox Live zmierza na Androida, iOS oraz Nintendo Switch
Źródło: Jan Wiedemann, www.schuhe-schuhe.de

Microsoft planuje wydać ważną aktualizację do ich pakietu deweloperskiego (SDK). Nowe oprogramowanie będzie pozwalało programistom zintegrować Xbox Live z grami uruchamianymi na większości możliwych platform. Usługa abonamentowa zmierza więc na Androida, iOS oraz Nintendo Switch

 

Nieważne czy gramy na PC, Xboxie, iOS, Androidzie czy Nintendo Switch, zapisy gry wraz z osiągnięciami użytkowników będą synchronizowane między platformami dzięki systemowi Xbox Live. Niektóre gry dla iPhonów i Androidowych smartfonów już teraz posiadają takową funkcję, z małym ale: są to gry stworzone przez Microsoft Studio. Dodatkowo, ilość takowych gier jest zatrważająco mała. Microsoft mówiąc o nowej aktualizacji, podkreśla iż, ruch którego dokonują nowym SDK, dotknie aż 68 milionów aktywnych graczy. Xbox Live aktualnie jest dostępny na 400 milionów urządzeń, po aktualizacji liczba ta urośnie do 2 miliardów. Są to oszałamiające liczby.

Xbox Live zmierza na Androida, iOS oraz Nintendo Switch
Xboxowy pad starszej generacji

Dzięki międzyplatformowemu Xbox Live, programiści będą mogli implementować do gier takie rzeczy jak: listę przyjaciół, funkcje multiplayer czy osiągnięcia. Zdaniem Microsoftu jest to dla nich ważna misja, pozwalająca spojrzeć poza schematyczne i utarte metody korzystania z gamingowych platform.

Microsoft pracuje także nad swoim serwisem do grania w chmurze. xCloud (bo taką nazwę nosi ten serwis) będzie umożliwiał granie na platformach innych, niż Xbox. Już w tym roku gracze będą w stanie streamować ulubione gry z platformy Microsoftu na PC, konsole i urządzenia mobilne.

Biorąc pod uwagę Xbox Game Pass, czyli płatną subskrypcję, pozwalającą na dostęp do wszystkich wymienionych wcześniej funkcji, Microsoft planuje stworzyć swojego Netflixa dla gier wideo . Pozwalając na dostęp do gier z każdego miejsca na świecie, na dowolnej platformie. Więcej o planach Microsoftu dowiemy się na Game Developer Conference która zacznie się już 18 marca.

Co myślicie o ostatnich posunięciach Microsoftu? Czy korzystacie z ich sprzętu? Oraz czy przekonuje was to co robią? Czekamy na waszą opinię w komentarzach.

 

SteelSeries prezentuje nowy kontroler dla graczy:

SteelSeries prezentuje nowy kontroler dla graczy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o