Wyprzedaż polskich gier na GOG!

Dzień Niepodległości świętować możemy także grając – i to nie tylko w Wiedźmina. Na najnowszej wyprzedaży GOG znajduje się pięćdziesiąt rodzimych produkcji. Wśród nich są tym uznane tytuły, takie jak: Beat Cop, This War of Mine czy The Vanishing of Ethan Carter. Promocji towarzyszyć będzie również premiera gry 60 Seconds! oraz gogowy debiut Necrovision i Necrovision: Lost Company.

Z wieloma polskimi grami naprawdę warto się zapoznać – nie tylko nie odstają one poziomem od światowego rynku, ale też pokazują, co w naszych głowach piszczy (podobnie jak inne rodzime działki kultury). Dlatego też czasem warto skierować wzrok w ich stronę; tym samym wspieramy rodzimych twórców w ich żmudnej walce z materią naszego ulubionego medium. GOG w swojej najnowszej wyprzedaży stawia ich w świetle reflektorów.

Na promocji, obok Geralta z Rivii, znajduje się wiele interesujących gwiazd. Zobaczcie, co polecam.

Beat Cop wrzuca nas prosto w pixelartowy Brooklyn, po którym szlajamy się jako wrobiony w morderstwo gliniarz spod znaku Brudnego Harry’ego. Z Wielkiego Jabłka zwinnym wślizgiem przenieść możemy do innej metropolii. Ruiner zabierze nas do Rengkok, gdzie smakując cyberpunkowej uczty eliminować będziemy korporacyjnych władyków i skorumpowanych dilerów. A może by tak zamienić cyfrowe królestwo na garść piachu. Taktyczna gra akcji Hard West rozgrywa się na Dzikim Zachodzie dotkniętym zjawiskami paranormalnymi.

A jeśli o siłach nadprzyrodzonych mowa, to przeskoczmy do mrożących krew w żyłach horrorów. The Cat Lady, łącząc grozę z depresją, zmusza bohaterkę do zmierzenia się ze swoim największym wrogiem – samą sobą. Niezrównoważoną psychikę malarza zgłębimy zaś w horrorze Layers of Fear. Z kolei utrzymane w stylistyce weird fiction The Vanishing of Ethan Carter pozwala na poznanie tajemnic Red Creek Valey.

Dla każdego coś dobrego.

A może kapka fantasy? W słowiańskim wydaniu znajdziecie ją w Thea: The Awakening, gdzie wykorzystując metody znane ze strategii i survivali, musimy zarządzać poddaną nam wioską i zmagać się z Ciemnością. Zaś Regalia: Of Men and Monarchs każe nam założyć buty pewnego dziedzica i uratować królestwo od bankructwa. Robimy to za pomocą starej, dobrej zasady „rządź i rąb”.

Promocja trwa do 12 listopada.

 

Wszystkie wykorzystane media pochodzą z materiałów prasowych.