Witchfire nową grą od The Astronauts!

Wczorajsze rozdanie nagród The Game Awards obrodziło trailerami i zapowiedziami. Wśród nich znalazło się miejsce na rodzimy aspekt. Studio The Astronauts, którego założyciele stoją za Zaginięciem Ethana Cartera, Bulletstorm czy Painkillerem, pokazało teaser swojej najnowszej gry – Witchfire.

Kompletacyjne i wizualnie przełomowe Zaginięcie… zdawało się receptą na sukces. Tytuł sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy przynosząc Astronautom międzynarodowe uznanie. Aczkolwiek twórcy – jak wyjaśnia Adrian Chmierz: – Teraz chcą zrobić shooter, jakiego jeszcze dotąd nie zrobili. Witchfire ma być pierwszoosobową strzelanką z horrorowym zacięciem. Jednak już sam trailer pokazuje, że za tym prostym opisem kryje się tajemnica.

Zdecydowanie da się zauważyć, że pokazany fragment Witchfire prezentuje się obłędnie. Nastrój gotyckiego horroru podkreślają stare płyty cmentarza, mury, wszechobecne czaszki i przygaszone światło. Zaś sam świat gry wygląda, jak gdyby normy stężenia pyłów PM10 i PM2,5 zostały w nim wielokrotnie przekroczone. Precyzja wszystkich pojawiających się na ekranie elementów pokazuje, że The Astronauts chcą doprowadzić pojęcie fotorealizmu do granic możliwości. A wszystko za sprawą techniki fotogrammetrii – to za jej pomocą studio wykreowało wyróżniającą się wizualność swojej poprzedniej gry.

Witchfire wykorzystuje technologię fotogrammetrii wcześniej zaprzęgniętą do Zaginięcia Ethana Cartera. Pozwala ona nam na zeskanowanie w trójwymiarze realnych obiektów – nawet całych budynków! – i użyciu ich jako cyfrowych modeli w celu wykreowania nieporównywalnej wizualnej jakości oraz naturalnego, organicznego wyglądu i klimatu – pisze Chmielarz. – Wierzymy, że uda nam się pchnąć tę technologię dalej dzięki nowym narzędziom, hardware’owi, a także doświadczeniu, które zdobyliśmy podczas prac nad pierwszą grą – dodaje.

Witchfire nie jest jeszcze w żadnym wypadku ukończone. Na razie wszystko się zmienia; niektóre elementy są usuwane, inne dodawane. Pewne jest to, że gra wydana zostanie na PC, ale jeszcze jest za wcześnie, aby mówić o innych platformach. Kolejne wieści o tym tytule usłyszymy zapewne w przyszłym roku.

Na The Game Awards pokazano także zajawki: In the Valley of Gods czy nowej gry From Software.