Kolejny battle royale? Warface dołącza do gry

Warface BR

Studio Crytek odpowiedzialne za grę poinformowało graczy o pracach nad trybem battle royale do sieciowej strzelanki free-to-play Warface.

 

 

Battle royale…

Tryb gry, który od wejścia na rynek Playerunknown’s Battlegrounds rozprzestrzenia się w niesamowitym tempie i jest dodawany do kolejnych gier. Nie tak dawno twórcy PUBG oskarżyli Epic Games o plagiat, a już kolejne studio ogłosiło prace nad dodaniem tego trybu do swojej gry!

Tryb battle royale zostanie wprowadzony do Warface przy następnej aktualizacji, nie podano jednak jej oficjalnej daty. Tryb BR będzie dostępny jedynie przez określony czas, po czym zostanie zdezaktywowany w celu wprowadzenia poprawek by następnie powrócić już na stałe.

Starcia będą rozgrywały się na dużej pustynnej mapie, rozmiarami przewyższającej wszystkie udostępnione wcześniej poziomy w trybie PvP. Celem jak zwykle jest wygrana jednej osoby, czego dopilnuje zmniejszający się obszar areny. W przeciwieństwie do innych BR, gracze nie będą lądowali ze spadochronami na początku meczu. Zamiast tego mają się pojawiać w losowych miejscach. Skala starć będzie ponadto stosunkowo niewielka, w potyczkach będzie mogło wziąć udział co najwyżej 16 osób.

Słowo od autora

Jak widać wielu deweloperów zauważyło w trybie battle royale szansę na zwiększenie zainteresowania swoim tytułem. Czy spowoduje to przesyt rynku i frustrację graczy? Pożyjemy, zobaczymy.