W polskiej grze Observer zobaczymy Rutgera Hauera

„Wszystkie te chwile znikną w czasie jak łzy w deszczu. Czas umierać” – znacie autora tych słów? Roy Batty to prawdopodobnie najsłynniejszy android w historii kina, a życie tchnął w niego wyjątkowy kunszt sceniczny Rutgera Hauera. Aktor do cyberpunkowego entourage’u powraca w polskiej grze Observer, której premiera nastąpi już 15 sierpnia.

Rutgera Hauera nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest on znany nie tylko ze wspomnianej roli w Łowcy androidów (1982), ale także z brutalnego Sin City (2005). Na swoim koncie ma również polski akcent – holenderski aktor wystąpił w nowatorskim wizualnie filmie Młyn i krzyż (2011) Lecha Majewskiego, opowiadającym o żmudnym procesie powstawania obrazu Droga Krzyżowa Pietera Bruegela. Narodziny skomplikowanej reżyserskiej wizji zobaczyć możecie tutaj.

Dla Hauera praca w specyficznych warunkach nie jest więc niczym nowym. W horrorowej grze Observer studia Bloober Team wcieli się on w głównego bohatera, detektywa Daniela Lazarskiego, który przeczesuje ponure zaułki cyberpunkowego Krakowa w poszukiwaniu zaginionego syna. Podczas swojej wędrówki zbadać będzie musiał się on umysły niedobitków nuklearnej wojny i zarazy Nanophage atakującej ludzi z cyberwszczepami.

Gameplay z gry oraz garść informacji o niej znajdziecie w naszym wcześniejszym artykule.

Razem z informacją o zaangażowaniu w Observer Rutgera Hauera ogłoszono, że gra pojawi się na naszych ekranach już 15 sierpnia (16 w wersji pudełkowej uwzględniającej także artbook, plakat oraz cyfrowy fan kit i soundtrack).

Zobaczymy, czy Kraków udźwignie ciężar cyberpunkowych kwaśnych deszczy.

 

(via Techland)

Wszystkie wykorzystane media pochodzą z materiałów prasowych.