Unreal Gold za darmo na Steamie i GOG.com.

Unreal

Jedna z najpopularniejszych strzelanin lat 90. – Unreal Gold dostępna jest za darmo na platformy Steam i GOG.com. Gra została udostępniona z okazji 20 swoich urodzin.

Gracze chcący powiększyć swoją bibliotekę o wartościowe tytułu na Steam lub GOG.com mają ku temu świetną okazję. Z okazji 20 urodzin marki Unreal, gra została udostępniona za darmo i to na aż dwóch wyżej wymienionych platformach cyfrowej dystrybucji.

Aby zaopatrzyć się w swoje cyfrowe egzemplarze musicie tylko zalogować się na swoich profilach, odnaleźć w sklepie grę (tutaj macie leniuszki linki do GOG.com i Steam) i dodać ją do swojej biblioteki. Wówczas znajdzie się ona w Waszej kolekcji i będziecie mogli ją pobrać. Możliwość dodania tytułu będzie dostępna do godz 19:00 24 maja. Po tym okresie zniknie możliwość dodania tytułu za darmo, jednak rzecz jasna pozostanie on przypisany do Waszych kont.

Czy warto?

Unreal ujrzał światło dzienne w 1998 roku. Gra została stworzona przez Epic Games i wydana przez GT Interactive jedynie na komputerach osobistych. Tytuł opowiada historię rozbitka statku kosmicznego. Do tragedii doszło na obcej planecie. Wcielamy się w ocalałego i przemierzamy świat gry odkrywając zależności między dwoma zamieszkującymi rdzennie planetę rasami.

Gra zasłynęła w świecie elektronicznej rozgrywki głównie swoim mięsistym, satysfakcjonującym gameplayem i niesamowitym jak na rok 1998 silnikiem graficznym. Znany i rozwijamy do dziś Unreal Engine wytyczył na nowo standardy w grach 3D i pozwolił graczom obserwować światy w jakości wcześniej nieosiągalnej. Tekstury były ostre, geometria złożona, a rozmaite efekty, jak np dynamiczne oświetlenie cieszyły oczy.

Unreal

Na grę składa się 30 misji fabularnych i kilkanaście map trybu multiplayer. Wydanie, które dostajemy z okazji urodzin to wersja Unreal Gold. Zawiera ona poza podstawową treścią także dodatek Return to Na Pali, który rozbudowuje całość i kilka map i innych usprawnień.

Pamiętacie Unreala z dzieciństwa? Graliście w niego ze znajomymi? Zamierzacie skorzystać z promocji i poznać legendę gatunku FPS, czy może okaże się to dla Was świetna okazja, aby na nowo powrócić do świata, który niegdyś rozbudzał marzenia?

PlayStation 5 – co wiemy o nowej konsoli od Sony?