Twórcy Mortal Kombat 11 pracują już nad kolejną grą

Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11 okazał się wielkim sprzedażowym sukcesem. Gracze kupują, generatory generują klucze a szef studia Nether Realms zapowiada, że pracują nad kolejnym projektem na konsole nowej generacji.

O sukcesie Mortal Kombat 11 niech najlepiej zaświadczy fakt, że sprzedażowo jest to najlepsza część całego liczącego ponad 20 lat cyklu. Nic więc dziwnego, że studio z zastrzykiem gotówki i pewności siebie szybko zabiera się za rozwijanie produkcji i pracę nad kolejnymi rozdziałami swojej działalności. Jeszcze w tym tygodniu swoją premierę będzie miał dodatek Aftermath, który wprowadzi nowych wojowników (w tym Robocopa z filmu o tym samym tytule) oraz rozwinie wątki fabularne podstawowej wersji gry.

Tym, co jednak stanowi serce tego materiału są słowa szefa studia deweloperskiego odpowiedzialnego za grę. Ed Boon podczas rozmowy z Geoffem Keighley’em powiedział, że studio pracuje nad kolejną grą, która prawdopodobnie trafi na konsole nowej generacji (o których możliwościach deweloper sporo się wypowiadał):

Mortal Kombat stał się standardem, prawie jak Marvel. Nie spodziewasz się, że ostatni film Marvela kiedykolwiek wyjdzie, one będą nadal powstawać. Nawet jeśli byliśmy w stanie stworzyć inne projekty, wiesz, robiąc gry Injustice i tym podobne to nadal pracujemy nad kolejnymi rzeczami, ale nadal fajnie jest robić gry Mortal Kombat.

O jakiej grze mówi Boon? Może chodzić o kolejne Injustice albo świeżą markę studia. Na pewno nie należy się spodziewać rychło następnej części Mortal Kombat, skoro najnowsza tak śmiało rozpycha się na rynku. Tak czy siak na pewno dowiemy się tego już niebawem.

Na jaką grę od studia liczycie najbardziej? Dajcie nam znać w komentarzach!

Sea of Thieves – data premiery na Steamie ujawniona

Sea of Thieves – data premiery na Steamie ujawniona