Twin Mirror nowym projektem od twórców Vampyra! [zapowiedź]

Twin Mirror Screen

Femme fatale, amnezja, szorstki protagonista i wszechobecna tajemnica. To właśnie znajdziecie w Twin Mirror, nowej grze twórcy Vampyra. Produkcja spodoba się zapewne fanom neo-noir pokroju Alana Wake’a czy serialu Detektyw.

Kurz po premierze Vampyra jeszcze dobrze nie opadł, a DOTNOD Entertainemnt przedstawia swój kolejny projekt. Tym razem twórcy wracają do specyficznego, onirycznego klimatu znanego z Life is Strange. Mamy więc w Twin Mirror psychologiczną dramę, elementy nadnaturalne i senne, amerykańskie miasteczko.

W grze wcielimy się w Sama, zgorzkniałego dziennikarza śledczego, który powraca do Basswood na pogrzeb przyjaciela. Na domiar złego mężczyzna poradzić musi sobie z niedawnym rozstaniem. Jego plany komplikują się jednak jeszcze bardziej. Po pogrzebie budzi się w swoim pokoju hotelowym z zakrwawioną koszulą i godzinami wyrwanymi z pamięci. Zadaniem grającego w Twin Mirror będzie poskładać wspomnienia Sama do kupy podczas specyficznego śledztwa. Fabuła kształtowana będzie – jak zwykle – przez “rozrywające” wybory moralne.

Twin Mirror – jak Twin Peaks?

Podobnie jak w Life is Strange będziemy mieć do czynienia z narracyjną przygodówką – spodziewać więc możemy się analogicznych rozwiązań gamepleyowych. Szczególnie, że i tym razem twórcy stawiają na poruszenie uczuć gracza: – Twin Mirror zakorzenione jest w koncepcie dualności, odkupienia i samoakceptacji; tą grą chcemy dostarczyć zapierającej dech w piersiach podróży przez emocjemówi Oskar Guilbert, prezes DOTNODA.

Screen z gry Twin Mirror.
Screen z gry Twin Mirror.

Oglądając pierwszy trailer Twin Mirror wyraźnie widać inspiracje takimi tytułami, jak Farenheit Quantic Dream, Twin Peaks czy serialem HBO, Detektyw. Dziwaczne wydarzenia, melancholia, tajemnice, brutalność i “złamany” protagonista – te cechy znajdziecie w najnowszej produkcji DOTNOD. Szczególnie wyrazista wydaje się aluzja do pierwszej gry Davida Cage’a. Amnezja Sama i jego zakrwawiona koszula wyraźnie nawiązują do zbrodni, jaką Lucas Kane popełnia na początku Farenheita (przypomnijmy – w przypływie nieznanego szału zabija przypadkowego mężczyznę).

Zresztą na tym nawiązania się nie kończą. W trailerze wyraźnie widać, że światem Twin Mirror targa jakaś mistyczna siła – a może to po prostu pęknięta psychika bohatera? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam poczekać do 2019 roku. Wtedy gra ma wyjść na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Jak zapatrujecie się na nową produkcję DOTNOD? Podoba się Wam ten koncepty?