Pierwszy oficjalny turniej PUBG w Katowicach

turniej PUBG Invitational Katowice

Pod koniec lutego w Katowicach odbędzie się oficjalny turniej gry Playerunknown’s Battlegrounds. W rywalizacji zmierzy się szesnaście drużyn z całego świata, a zwycięzcy zawalczą o 50 tysięcy dolarów. Wydarzenie odbędzie się w trakcie imprezy Intel Extreme Masters w Katowicach.

E-sport niejedno ma imię

Jak widać Playerunknown’s Battlegrounds oprócz portfeli ludzi zaczyna zdobywać także scenę e-sportową. Twórcy gry wspólnie z ESL w poprzednim roku zorganizowali już dwa turnieje pokazowe – jeden z nich odbył się w Oakland, a drugi w niemieckiej Kolonii. Trzecia, a zarazem pierwsza po opuszczeniu early-access impreza tego typu będzie miała miejsce w Katowicach podczas tegorocznych rozgrywek Intel Extreme Masters Katowice 2018.

Turniej PUBG Invitational Katowice odbędzie się 24 i 25 lutego. Pula nagród ma wynieść 50 tysięcy dolarów.

Czy turniej PUBG to przyszłość gry?

W rozgrywkach weźmie udział szesnaście drużyn z całego świata. Pierwsze dziewięć to po trzy składy z Azji, Europy i Ameryki Północnej, reszta zostanie wyłoniona podczas otwartych regionalnych seriach kwalifikacyjnych, które odbędą się 20-21 stycznia na ESL Play. W kwalifikacjach weźmie udział 512 zespołów, z których zostaną wyłonione po 3 drużyny z Europy i Ameryki Północnej oraz jedna z Ameryki Południowej.

Wejście na turniej pozostaje bezpłatne, podobnie jednak jak na resztę rozgrywek istnieje możliwość zakupienia wejściówek, które pozwolą na wejście bez potrzeby stania w długich kolejkach. Bilety już za niedługo będzie można kupić na stronie ticketmaster.pl.