Tropico 6 – trailer, nowości i data premiery

Tropico 6

Przy okazji Gamescomu 2018 być może poznamy więcej szczegółów na temat Tropico 6. Póki co, studio Kalypso Media za pomocą trailera dostarcza nam wstępnych informacji na temat tego, czego możemy się spodziewać. Jak na razie znamy tylko wstępny zarys i późniejszą niż planowano datę premiery.

Tropico jest dosyć charakterystyczną i wyróżniającą się pośród innych gier strategicznych serią. Zarządzanie tropikalnym rajem, często nielegalnie finansowanym, bardzo skutecznie przyciąga graczy. Mimo tego, iż gra na przestrzeni lat raczej nie dodaje zbyt wiele nowego, to wciąż jest chętnie kupowana. Z jakiegoś powodu ten odgrzewany kotlet cały czas się podoba. Prostota, wolność, spora wyspa do dyspozycji, charakterystyczna tropikalna muzyka czy władza nad mieszkańcami – to od zawsze przyciąga graczy. Czy Tropico 6 znów będzie bardzo podobne?

Tropico 6
Viva el Presidente!

Topico 6 – trailer

Sugerując się tym, co pokazuje zwiastun, w Tropico 6 dostaniemy dużo nowych ciekawostek. Wymieniana jest chociażby możliwość grabieży rozmaitych cudów świata, tylko po to, aby potem umieścić je na swojej wyspie. Gra da nam także możliwość dostosowywania i modyfikowania budynków w niedostępny dotąd sposób. Ciekawie zapowiada się również komunikacja: od autobusów, poprzez koleje linowe i tunele, aż do znanych już od pierwszych części serii lotnisk (o statkach raczej wspominać nie trzeba). Pozostałe kwestie, takie jak ustalanie praw, utrzymywanie stosunków międzynarodowych, zarządzenie gospodarką czy sądzenie i wydawanie wyroków, znamy już doskonale z poprzednich wydań. Zobaczcie sami jak prezentuje się trailer:

Co nowego?

Z całą pewnością najważniejsza nowość dotycząca Tropico 6 to zastosowanie po raz pierwszy nowego silnika graficznego. Gra będzie odtąd używać Unreal Engine. Różnicę widać już na zwiastunie. Trailer wręcz obrzuca nas wspaniałymi widokami, jakich nie dawała żadna wcześniejsza odsłona. Będzie czym nacieszyć oko. Oprócz tego Tropico 6 po raz pierwszy da nam możliwość zarządzania więcej niż jedną wyspą. Tym razem będziemy mogli kierować całym archipelagiem.

Tropico 6
Wygląda to naprawdę obiecująco.

Premiera Tropico 6

Premiera gry na PC zaplanowana jest na styczeń 2019 roku. Na wydania konsolowe trzeba będzie poczekać do lata 2019. Dobra wiadomość dla niecierpliwych jest taka, że jeszcze tej jesieni będziemy mogli przetestować grę w ramach zamkniętej bety na Steamie.

Jagged Aliance: Rage! zapowiedziane

Jagged Aliance: Rage! zapowiedziane

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o