Ufaj, módl się, bądź posłuszny. Trailer i garść informacji o Far Cry 5

https://blogs-images.forbes.com/erikkain/files/2017/05/Screenshot-248.png Far Cry 5
https://blogs-images.forbes.com/erikkain/files/2017/05/Screenshot-248.png

W sieci pojawił się pierwszy trailer przedstawiający miejsce akcji i postaci, jakie zobaczymy w nadchodzącej premierze Far Cry 5

Od niedawna stopniowo dostarcza nam się coraz to nowszych informacji o Far Cry 5. Począwszy od założenia forum dyskusyjnego, przez filmowe teasery Montany i grafikę promocyjną, na zwiastunie skończywszy. I swoją drogą nie tylko na zwiastunie, bo poza samym filmowym wprowadzeniem dostaliśmy także 3 filmiki przedstawiające główne postaci, jak i garść ciekawych informacji dotyczących rozgrywki. Po kolei.

Dzień sądu   

Trailer przedstawia stan Montanę: wielkie pola zbóż, ludzi w flanelowych koszulach, sporo rogatego bydła i… fanatyczną organizację zabierającą ludzi z domu wbrew ich woli. Naczelnym antagonistą, jak również przywódcą sekty Dzień Sądu jest Joseph Seed, który w trailerze wypowiada swoje proroctwo. Uważa on, że koniec jest bliski i chce siłą zebrać jak najwięcej “owieczek”, które będą mogły dostąpić zbawienia. Widzimy więc uzbrojonych ludzi, którzy siłą wyciągają “grzeszników” z domów i przeprowadzają przymusowe “chrzty”. Sytuacja jest niestabilna, a ludność terroryzowana i zastraszana.  Jednak umęczeni mieszkańcy Montany nie pozostaną sami w zagrożeniu, bowiem w Far Cry 5 poza postacią protagonisty ujrzymy jeszcze  wiele innych postaci, które doczekały się osobnych materiałów wideo.

W walce ze “świrami”

Pierwszą postacią, jaką przyszło nam poznać jest Mary May – barmanka, która nie zgadza się na panującą obecnie sytuację i chce wziąć sprawy w swoje ręce: przy użyciu ostrej amunicji i koktajlów Mołotowa. Kolejny jest Nick Rye, przyszły ojciec, który jest w posiadaniu samolotu, do którego zresztą montuje działko Gatlinga. Ostatnią postacią jest Pastor Jerome Jeffries, który znajduje się w zrujnowanym kościele i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i odwieźć owieczki od fałszywego pasterza stając się wilkiem.

Wiemy nieco więcej

Poza samym trailerem dowiedzieliśmy się też nieco o rozgrywce. W grze wcielimy się w zastępcę szeryfa i… po raz pierwszy w serii będziemy mogli stworzyć własną postać, wybrać jej imię, płeć, wygląd itd. Do tego poza samochodami, quadami i tego typu środkami transportu dostaniemy do dyspozycji samoloty z prawdziwego zdarzenia! Kolejną świetną wiadomością jest fakt, że poza rozgrywką singleplayer będziemy mogli całą grę przejść w trybie kooperacji ze znajomym. Ostatnią nowinką są edycje, jakie będziemy mogli zakupić. Składają się na nie:

  • Standardowa edycja – zawierająca samą grę
  • Edycja Deluxe – zawierająca dwa pakiety DLC, oryginalny soundtrack i dwustronną mapę Hope Country
  • Edycja Gold – zawierająca to, co powyżej + przepustka sezonowa