Tom Clancy’s The Division – darmowy weekend i patch 1.8

W najbliższy weekend gracze będą mieli kolejną okazję, by zagrać za darmo w Tom Clancy’s The Division. Dodatkowo wypuszczono obszerny patch 1.8.

Ubisoft nie pozwala umierać swoim markom. Choć The Division i For Honor od jakiegoś czasu nie mają się zbyt dobrze, regularnie dostają darmowe weekendy i bogate wsparcie popremierowe, aby nakłonić do spróbowania kolejnych graczy. Najwyraźniej takie podejście się sprawdza, co na pewno nie zaszkodzi nam, graczom. Z okazji premiery nowego patcha 1.8 (nazwanego Resistance) Tom Clancy’s The Division po raz kolejny (ostatnio w połowie września) trafi na nasze dyski za darmo. Grą będziemy mogli się cieszyć od 7. do 10. grudnia. Co z kolei dodaje sam patch?

Najważniejszymi nowościami darmowej aktualizacji jest nowa lokacja West Side Pier, która udostępni m.in nową bazę operacyjną. Dodatkowo patch wprowadza dwa nowe tryby rozgrywki. Pierwszym jest Potyczka, która polega na tym, że dwie czteroosobowe drużyny starają się zabić jak najwięcej wrogów w określonym czasie. Drugim jest tytułowy Resistance polegający na odpieraniu coraz to silniejszych fal wrogów. Dodatkowo zwiększono maksymalną rangę w trybach PVP z 40. do 99. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Warto także wspomnieć co nieco o liczbach. Jest to kolejna sporych rozmiarów darmowa aktualizacja do Tom Clancy’s The Division. Resistance jednak może pochwalić się największymi rozmiarami osiągając ok 10 GB zawartości na wszystkich platformach. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie.

The Division w pigułce

Tytuł Ubisoftu, choć cieszył się ogromnym zainteresowaniem (wydawca podaje, że była to gra z najlepszym startem w ich portfolio), właściwie od samego początku miał pod górkę. Premiera gry opóźniała się od 2014 roku, by w końcu ukazać się w 2016. Wtedy oberwało jej się za znaczny downgrade w stosunku do pierwszych zapowiedzi. Później problemów zaczęło tylko przybywać. Po pierwszych patchach tytuł zaczął borykać się z niedoskonałościami sieciowymi w postaci niestałego połączenia. Później grę zalali hackerzy. Gracze wykorzystujący oprogramowanie do osiągania korzyści w tytule byli na porządku dziennym.

Od tamtych wydarzeń minęło jednak ponad półtora roku i tytuł coraz bardziej wychodzi na prostą. W dodatku Ubisoft pokazuje, że nie zamierza zrezygnować ze wsparcia dla gry. Być może warto dać jej drugą szansę, albo zdecydować się na pierwszą?