Ligowa Piątka – Patch 9.6

Patch 9.6
Muza zawodników Solo Kolejki.

Witajcie w Ligowej Piątce – cyklu w którym przedstawiał będę najciekawsze/najsilniejsze picki w bieżącej łatce League of Legends. Listy będą czysto subiektywne, jednak poparte dużą ilością obserwacji oraz analiz. Tym razem na celowniku Patch 9.6. Nie przedłużając – zaczynajmy!

Toplane – Hecarim

Niezawodny kucyk, po kilku kolejnych patchach zawierających buffy, wraca do gry. Tym razem terroryzuje on nie las, a górną alejkę. Na pomoc przychodzi mu także nowy Conqueror który mimo kilku nerfów, wciąż spisuje się na tym herosie znakomicie. Niewielu bohaterów może rywalizować z nim we wczesnej fazie gry, stąd też znajdziemy wiele okazji na solowe zabójstwa, czy też ganki na środkową alejkę przy pomocy niebanalnej ilości posiadanego movement speedu. Jeśli chodzi o build – szkoły są dwie. Ta popularniejsza zakłada budowanie Trinity Force w Yomuus/Steraka. Druga natomiast, spopularyzowana przez streamera TF Blade, zaleca zbudowanie najpierw Black Cleavera, a następnie Iceborn Gauntleta. W obu wypadkach, build zwieńczamy tankowatymi przedmiotami, dobierając je zależnie od kompozycji drużyny przeciwnej. Zalecane Summoner Spelle to Ignite oraz Teleport.

Patch 9.6
Strzeżcie się Ponurego Żniwiarza Punktów Ligowych!

Jungle – Rek’Sai

Obecność tej postaci w tym zestawieniu nie powinna nikogo dziwić – od swoich buffów oraz zmiany Conquerora, Rek’Sai nieprzerwanie króluje w lesie. Ostatnie zmiany Conquerora, przywróciły do gry również Hail of Blades. Tak też, grając na kilku tanków, czy też bruiserów, chcemy wziąć Conquerora, natomiast napotykając postacie “squishy”Hail of Blades. Przedmioty które nas interesują, to niebieski/czerwony “smite” z ulepszeniem “Warrior”, Black  Cleaver oraz Sterak’s GageNasze Summonerki to Smite oraz Flash.

Patch 9.6
Zbuffowana Rek’Sai ciągle nie ma sobie równych w lesie!

Midlane – Sylas

Kolejny z herosów, którego każdy z solokolejkowiczów zdążył już zapewne znienawidzić. Mowa tutaj oczywiście o naszym byłym więźniu – Sylasie. Po wielu tygodniach od wydania, licznych zmianach (nerfach jak i buffach), Sylas zdecydowanie jest najsilniejszą postacią na środkową alejkę. Nieziemska mobilność, świetny waveclear oraz ogromne leczenie z Kingslayera (W) to tylko niektóre z jego zalet. Od czasu jego wyjścia zmieniła się tylko jedna rzecz – rozdawanie punktów umiejętności. W większości matchupów, powinniśmy teraz maxować nasze Chain Lash (Q), które oprócz niższego czasu odnowienia, zapewni nam dużo lepszy poke, jak i waveclear. Preferowana runa to ciągle Aftershock. Co do buildu, szkół jest wiele – natomiast najpopularniejsze ostatnio stało się budowanie Rod of Ages oraz Luden’s Echo/Hextech Protobelt. Nasze Czary Przywoływacza  to Ignite oraz Flash.

Patch 9.6
Młody uciekinier masakruje środkową alejkę! Co na to Riot Games?!

Botlane – Taric & Sona!

Wyjątkowo pozwalam sobie opisać tutaj nie dwie osobne postaci, a już gotowy duet. Powód tego jest prosty – to niesamowicie dziwne zestawienie dwóch supportów, sieje ostatnio postrach na SoloQ. Jak to działa? Obie postaci kupują przedmiot dla wspierających – Taric zielony, a Sona niebieski. Sprawia to, iż Taric zbierając wszystkie lasthity, dzieli się pieniędzmi także z Soną, a ta może bez problemu inkasować pieniądze poprzez poke przeciwników. Dołóżmy do tego fakt niemałego burstu, jak i niemal nieskończone leczenie, które nawzajem zapewnia sobie ta dwójka, a powstanie absolutny koszmar każdego ADC i Supporta.

Sona wybiera Cleptomancy i poza ulepszonym przedmiotem supportowym buduje jak najszybciej Archangel’s Staff oraz Lich Bane, by potem kontynuować itemizację w kierunku dużych ilości AP. Maxujemy Q>W>E, przy okazji biorąc Teleport oraz Flash. Taric natomiast po ulepszeniu swojego support itemu, również zakupuje Tear of The Godess, a następnie zapewnia Sonie dodatkowe statystyki za pomocą Abyssal Mask oraz Knights Vow. Tutaj rozdajemy najpierw 3 punkty w naszego heala – Starlight’s Touch (Q), a następnie maxujemy w kolejności E>Q>W, przy okazji biorąc ze sobą Ignite oraz Flash. Strategia, najlepiej działa grając z duo partnerem! 

Patch 9.6
Dwóch wspierających kontra dolna aleja.

A jak wyglądała by wasza Ligowa Piątka na Patch 9.6? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Runa Conqueror zmieniona – jakie postaci z League of Legends na tym skorzystają?

Runa Conqueror zmieniona – jakie postaci z League of Legends na tym skorzystają?