System Shock – twórcy remake’u ujawniają ostateczną wersję oprawy

System Shock

Studio Nightdive udostępniło w sieci materiał, na którym pokazują, jak ostatecznie będzie wyglądać oprawa nadchodzącego wolnymi krokami remake’u System Shock z 1994 r.

Gracze śledzący rozwój remake’u System Shock opracowywanego przez Nighdive Studios mogli w ciągu minionych miesięcy poczuć się zaniepokojeni. Po sukcesie projektu na Kickstarterze (w 2016 r. zebrał on 1,350 mln dolarów z 900 tys planowanych) twórcy zabrali się za swoją pracę.

Jednak dwa lata po pierwszych zapowiedziach, w lutym 2018 r. ogłosili, że muszą zrobić sobie krótką przerwę od projektu, ponieważ w toku jego rozwoju rozminięto się z wizją i z remake’u zaczęto robić zupełnie nową grę. Obiecano jednak, że wszystko obietnice zostaną spełnione, a twórcy wrócą silniejsi niż kiedykolwiek. Wiele osób obawiało się, że oznacza to koniec gry i skreśla całkowicie możliwość jej ujrzenia. Jak się jednak okazuje po ostatniej aktywności oraz opublikowanym niedawno materiale nic takiego nie musi mieć miejsca.

System Shock
Średnia wpłat to ponad 61 dolarów. Ludzie mocno wierzą w ten projekt.

Na profilu youtube’owym opublikowano bowiem ciekawy materiał przedstawiający ostateczną wersją graficzną nadchodzącej produkcji. Twórcy przekazują tym materiałem, że dyskusje nad graficzną stroną gry zostały zakończone i we właśnie takiej formie i z takim klimatem będzie ona kończona.

A jak się prezentuje? Odnowiony System Shock wygląda nader interesująco. Postać w grze wyposażona jest w wielki młot i przechodzi kolejne pomieszczenia zaawansowanego technologicznie statku opanowanego przez sztuczną inteligencję. Mroczny klimat grozy wprost wypływa z ekranu, a fani science-fiction na pewno znajdą tutaj coś dla siebie: morze komputerów, migających diod, bryłowatych kształtów, buchającej pary i ciężkich żelaznych drzwi otwierających się w wymyślny sposób. Tak właśnie wyglądała przyszłość widziana oczami ludzi przełomu lat 80. i 90!. Remake ma zadebiutować w 2020 r. na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Powrót legendy?

Oryginalny System Shock został stworzony przez Looking Glass Studios i wydany przez Origin Systems w 1994 r. Opowiada o losach hakera, który po wszczepieniu specjalnego implantu zapadł na pooperacyjną śpiączkę. Po pół roku budzi się i odkrywa, że statek na którym go operowano został opanowany przez inteligentny superkomputer. Będzie musiał on odkryć co się przez ten czas stało. Choć w grze nieco się strzela a akcja ukazana jest z pierwszej osoby to wielu graczy w System Shocku widziało o wiele więcej z przygodówki z elementami strzelaniny i RPG, niż stricte shootera.

System Shock – Twórcy zapowiedzieli Adventure Alpha

System Shock – Twórcy zapowiedzieli Adventure Alpha