System Shock – Twórcy zapowiedzieli Adventure Alpha

System Shock Adventure Alpha

Wielu graczy z niecierpliwością wyczekuje zapowiedzianego na rok 2020 reboota słynnej gry System Shock z 1994. Niektórzy na swoje pierwsze zetknięcie z tym projektem poczekają jednak nieco krócej. Nightdive Studios ogłosiło, że Adventure Alpha ukaże się już we wrześniu.

„Zebraliśmy zespół weteranów branży z takich gier jak Fallout: New Vegas, Mass Effect i BioShock, aby stworzyć wierny reboot klasycznej gry, którą wszyscy znamy i kochamy” – tak Nightdive Studios zapowiada nowy System Shock na oficjalnej stronie. Dla bardziej nostalgicznych graczy, gra staje się niemal spełnieniem marzeń. Tymczasem do zakończenia projektu wydaje się być już bliżej niż dalej.

Adventure Alpha

Kilka dni temu twórcy na kickstarterze ogłosili wydanie Adventure Alpha (link do zapowiedzi). Będzie ona jednak dostępna tylko dla tych, którzy wcześniej wsparli projekt. Nightdive Studios pokazało także kilka screenów oraz opisało aktualne postępy w pracy nad System Shock.

System Shock
Twórcy zapowiadają wiele zabiegów, takich jak odpowiednie dostosowanie oświetlenia i kolorystyki, które mają upodobnić reboot do oryginału.

Co zaoferuje graczom wrześniowa alfa?

Swobodną eksplorację, przemierzanie stacji, zbieranie przedmiotów, słuchanie logów audio, czytanie e-maili i możliwość wypełnienia celów gry od początku do końca. Jednakże grając w System Shock na tym etapie, nie spotkamy na swojej drodze żadnego przeciwnika. Poziom trudności ma być ustawiony na zero, co pozwoli nam docenić kunszt twórców. Poza tym ma to uwypuklić podobieństwa do oryginału jeszcze na długo przed oficjalną premierą.

System Shock Adventure Alpha
Wszystkie grafiki pochodzą z oryginalnego wpisu twórców i mają obrazować aktualne postępy w tworzeniu gry.

Oczekiwanie na System Shock

Jak już wcześniej wspominałem, gra zaplanowana jest na 2020 rok. W wywiadzie dla Pc Gamer Stephen Kick wspomina nawet, że twórca zrobi wszystko, aby udało się ją wydać już w pierwszym kwartale. Będzie dostępna na platformy PC, PS4 oraz Xbox One. Zainteresowani tematem nowego System Shock mogą odwiedzić oficjalną stronę Nightdive Studios, ich kanał na Youtube, czy też Kickstarter. Można tam znaleźć bardzo wiele raportów na temat postępów w grze i poczynań studia odpowiedzialnego za reboot.

Call of Duty: Black Ops 4 –  data testów trybów multi i blackout:

Call of Duty: Black Ops 4 – poznaliśmy datę testów trybów multi i blackout

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here