Świetna sprzedaż Shadow of the Colossus!

Shadow of the Colossus https://d37x086vserhlm.cloudfront.net/wp-content/uploads/2017/11/03090554/shadow-of-the-colossus-screen-04-ps4-eu-13jun17.jpeg
Shadow of the Colossus https://d37x086vserhlm.cloudfront.net/wp-content/uploads/2017/11/03090554/shadow-of-the-colossus-screen-04-ps4-eu-13jun17.jpeg

Remake Shadow of the Colossus może pochwalić się świetnymi wynikami sprzedażowymi. Gra sprzedała się w Wielkiej Brytanii o 73% lepiej od oryginału z 2005 roku. 

Odświeżona graficznie i zbudowana od podstaw wersja Shadow of The Colossus przeznaczona na PlayStation 4 zadebiutowała niespełna tydzień temu (7 lutego).  Pomimo tego, że miała tylko 3 dni do ostatniego dnia tygodnia, udało jej się dostać na szczyt sprzedaży fizycznej gier konsolowych w Wielkiej Brytanii. Gra osiągnęła także lepszy wynik sprzedażowy, niż swój oryginał w podobnym okresie. Jak podaje serwis Chart Track remake sprzedał się o 73% lepiej od wydanego w 2005 roku na PlayStation 2 Shadow of the Colossus. Z kolei o jego jakości i odbiorze świadczą wyniki w serwisie Metacritic. Remake Shadow of the Colossus zdobył na nim 92/100 (o jeden punkt procentowy więcej od oryginału)

Obalić kolosa

Remake został stworzony przez studio Bluepoint Games i wydany przez Sony Interactive Entertainment. Jest to pozycja ekskluzywna na konsolę PlayStation 4. Gra jest wierna oryginałowi wprowadzając poprawki jedynie w sferach grafiki i sterowania. Twórcy oferują więc ten sam świat i tych samych przeciwników, ale w nowej otoczce. W grze wcielamy się w Wandera – młodzieńca chcącego przywrócić do życia swoją zmarłą wskutek tajemniczego rytuału ukochaną. W tym celu zawiera on pakt z nieznaną siłą i musi unicestwić tytułowe kolosy.

Postać jest wyposażona jedynie w łuk oraz miecz i przemierzając rozległe tereny poszukuje swoich ofiar. Gra posiada ciekawy system walki, w których musimy wspinać się na kolosów i dzięki odpowiedniej zręczności i wyczuciu czasu utrzymywać się na ich grzbietach. Na ciałach przeciwników rozsiane są pewne czułe punkty, które musimy atakować, aby osłabiać tytanów. Charakterystyczną cechą gry jest jej melancholijny klimat i poczucie osamotnienia. W Shadow of the Colossus nie spotykamy żadnych innych przeciwników, poza milczącymi kolosami. Nasz protagonista przemierza rozległy świat mając za towarzysza jedynie swojego wierzchowca.

A wy zakupiliście remake Shadow of the Colossus? Graliście w oryginał, a może to właśnie hype wokół nowego wydania zachęcił Was do kupna? Dajcie nam znać w komentarzach.