Stranger Things w rękach Telltale Games

Stranger Things w rękach Telltale

Popularny serial zostanie wydany w wersji growej, ponadto w serwisie Netflix pojawi się seria Minecraft: Story Mode.

Minecraft: Story Mode interaktywną serią?

Netflix potwierdził, że jeszcze w tym roku w serwisie pojawi się seria Minecraft: Story Mode. Jednak to informacja o pracach nad grową wersją Stranger Things zaskoczyła fanów studia Telltale Games.

Netflixowa wersja Minecraft: Story Mode będzie pięcio-epizodową serią z interaktywną narracją. Jest to rozszerzenie naszej oferty interaktywnych opowieści, takich jak Stretch Armstrong: The Breakout, Puss in Book: Trapped in an Epic Tale oraz Buddy Thunderstruck: The Maybe Pile. – przeczytamy w oficjalnym oświadczeniu serwisu.

Stranger Things i Minecraft: Story Mode
Jednym z elementów wymiany pomiędzy Netflixem a Telltale jest seria Minecraft: Story Mode

Co ciekawe, Netflix nie ma planów do wprowadzenia produkcji do swojego serwisu jako gry komputerowej. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z szerokim spektrum dostępnej rozrywki – tłumaczy firma. Gry stają się coraz bardziej podobne do filmów i seriali, ale mamy na to inne spojrzenie w postaci interaktywnej narracyjnie opowieści.

Stranger Things w Telltale

Tymczasem Stranger Things zostało przekazane deweloperowi Telltale Games (znanemu ze swoich gier-opowieści).

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z możliwości podjęcia prac nad grą na podstawie tej popularnej produkcji, którą chcemy dostarczyć na konsole i PC w późniejszym czasie. Nasza współpraca z Netflixem jest czymś, z czego jesteśmy bardzo dumni. Pomimo tego, że jeszcze nie mamy jeszcze czym się pochwalić jesteśmy zdeterminowani do udostępnienia większej ilości informacji jeszcze w tym roku.

Stranger Things w rękach Telltale
Czekacie na wieści od Telltale?

Warto wspomnieć, że ostatni z epizodów The Walking Dead studia Telltale Games zadebiutuje już 14 sierpnia tego roku. Podczas tegorocznego PC Gaming Show na targach E3 mogliśmy zobaczyć urywek rozgrywki, w którym widzimy jeszcze starszą Clementine.

Jesteście ciekawi co jeszcze zaprezentowano na PC Gaming Show?

PC Gaming Show na E3 | Podsumowanie