SteelSeries prezentuje nowy kontroler dla graczy

SteelSeries prezentuje nowy kontroler dla graczy
Źródło: SteelSeries

Znacie pada od Xboxa, prawda? Pewna firma stwierdziła, iż dobrym pomysłem będzie skopiowanie wyglądu kontrolera od Microsoftu, zaimplementowanie mu kompatybilności z Windowsem oraz Androidem i wypuszczenie tak przygotowanego produktu na rynek. Tak jest. SteelSeries prezentuje nowy kontroler dla graczy. 

Stratus Duo – bo tak nazywa się nowe narzędzie dla graczy. Działa z komputerami na podstawie łączności 2.4 GHz, z urządzeniami mobilnymi za pośrednictwem Bluetooth. SteelSeries porównując nowy kontroler do swojego starszego krewnego (Stratusa XL) mówi o znaczącej poprawie jego podzespołów.

SteelSeries prezentuje nowy kontroler dla graczy
Źródło: SteelSeries

Stratus XL to kontroler działający tylko za pośrednictwem Bluetooth, więc jest kompatybilny z każdym obsługującym go  komputerem. Jednakże dedykowane pasmo 2.4Ghz w Stratusie Duo zapewnia stabilniejsze i bez oprogramowe doświadczenie z użytkowania – tłumaczy SteelSeries. 

Według strony producenta, Stratus będzie w stanie pracować non-stop na jednym ładowaniu około 20 godzin. Jeśli kontroler rozładuje się w trakcie rozgrywki, wystarczy podłączyć go do zasilania przez kabel microUSB i bez przeszkód kontynuować grę. SteelSeries planuje także wypuścić na rynek akcesoria, kompatybilne ze Stratusem. Jednym z dodatków będzie SmartGrip. Jest to doczepiane (na klips) akcesorium, które pozwala w wygodny sposób zamontować telefon nad kontrolerem, by cieszyć się rozgrywką np: podczas podróży. Miłym zaskoczeniem jest wsparcie urządzeń wirtualnej rzeczywistości, bowiem Stratus jest kompatybilny z Oculus Rift, Oculus Go oraz Samsungiem Gear VR.

Po podłączeniu kontrolera do PC, SteelSeries Stratus Duo rozpoznawany jest przez system Windows jako pad od Xboxa. Oznacza to, iż z tym padem, na Steam , jesteśmy w stanie zagrać w ponad 5000 gier, kompatybilnych z kontrolerem od Microsoftu. Wypuszczenie na rynek takiego urządzenia wydaje się być trafionym pomyslem, gdyż większość graczy wskazuje pada od Xboxa jako najbliższego ideału. Pojawienie się więc w sprzedaży hybrydy, obsługującej dwa systemy operacyjne, jest strzałem w dziesiątkę. 

Wielkie gry, a mały ekran? Smartfony nowym standardem w branży?

Wielkie gry, a mały ekran. Smartfony nowym standardem w branży?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o