Steam kończy wsparcie dla Windowsa XP i Visty

Steam Windows XP Vista

Valve oficjalnie z początkiem roku wycofuje wsparcie dla systemów operacyjnych Windows XP i Vista na swojej platformie Steam. Oznacza to, że aplikacja nie odpali się już na komputerach z takim oprogramowaniem.

Kolejny rok, kolejne programy, które nie wspierają Windowsa XP i Visty. Wśród aplikacji antywirusowych jest też kolejna platforma cyfrowej dystrybucji. Jednym z ostatnich dużych programów do odpalania gier na Windowsie XP i Vista był Steam, jednak i na niego przyszedł czas. Valve ogłosiło bowiem, że od nowego roku ich platforma cyfrowej dystrybucji przestaje wspierać wyżej wymienione systemy. Co to oznacza dla graczy używających tych środowisk? Tylko i aż tyle, że client Steama nie włączy się już na ich komputerach.

Nie jest to pierwsza zmiana, jaką Valve przepchnęlo w przypadku przestarzałych systemów. Od jakiegoś czasu nie była na nich dostępna funkcjonalność czatu, a z każdym rokiem coraz mniej graczy pracowało na starszych wersjach oprogramowanie Microsoftu. Według grudniowej ankiety sprzętu przeprowadzonej na Steamie tylko 0,11% graczy korzystało z Windowsa XP. Vista znalazła się poza zestawieniem. 

Steam Windows XP Vista
Oto jak prezentują się główne systemy Microsoftu, z jakich w grudniu korzystali użytkownicy Steama.

Co jednak zrobić, jeśli chcecie grać w zakupione produkcje na Steamie, a z jakiegokolwiek powodu nie odpowiadają Wam najnowsze systemy? W przypadku Windowsa musicie zainstalować przynajmniej Windowsa 7. 

Jak oceniacie ruch Valve? Wymusi to na Was zmianę systemu, czy już od dawna nie musicie się tym przejmować? Dajcie nam znać w komentarzach.

Japonia blokuje nielegalne klucze do gier

Japonia blokuje nielegalne klucze do gier

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o