Starcraft II znowu zawita na Intel Extreme Masters!

Pomimo że Starcraft II stracił nieco na swojej popularności od premiery w 2010 roku, to dalej przyciąga przed monitory fanów wirtualnej rozgrywki. Radzi sobie też na scenie e-sportowej, czego przykładem jest ponowne otwarcie Sceny Starcrafta na przyszłorocznym Intel Extreme Masters Katowice 2019.

Z przyjemnością pragnę ogłosić, że Starcraft II  ponownie zawita do katowickiego Spodka, w trakcie trwania wydarzenia Intel Extreme Masters. Wydarzenie skupiać będzie światowej sławy graczy, którzy począwszy od styczniowych rozgrywek kwalifikacyjnych, będą piąć się ku zwycięstwu, które być może czeka na nich na początku marca. Zwycięzca turnieju zgarnia nagrodę o wysokości 250 tys. USD.

1/38 FINAŁU: 25-26 LUTEGO

To będzie pierwszy etap zawodów, który odbędzie się po styczniowych kwalifikacjach. Placem boju zostanie studio ESL w Katowicach. Odbędzie się tam stacjonarny turniej kwalifikacyjny, o którym więcej informacji pojawi się na oficjalnej stronie Intel Extreme Masters.

1/12 FINAŁU, FAZA GRUPOWA: 28 LUTEGO-1 MARCA

Ta faza turnieju Intel Extreme Masters odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Jej celem będzie wyłonienie najlepszej dwunastki, która zmierzy się w późniejszych playoffach. Dla wszystkich obytych w temacie, kuszącym kąskiem będzie informacja że w tym etapie zawodów pojawi się  Joona „Serral” Sotala czyli tegoroczny mistrz świata wyłoniony dzięki World Championship Series 2018. Sotala przyjął zaproszenie i zostanie włączony do turnieju w fazie grupowej.

nieazjata mistrz
Joona “Serral” Sotala to ewenement na scenie Starcraft II- jest to pierwszy mistrz świata niepochodzący z Azji. Właśnie w trakcie Intel Extreme Masters będzie można zobaczyć go na żywo! (źr.: TechSpot)

 

1/6 FINAŁÓW – WIELKI FINAŁ: 2-3 MARCA

Najgorętsze dni całego wydarzenia będą miały miejsce w katowickim Spodku. To właśnie tam rozegrane zostaną playoffy z których wyłonią się najlepsi, mający zaszczyt uczestniczyć w Grande Finale całego wydarzenia. Zwycięzca całego turnieju poza wygraną pieniężną, zostanie także zakwalifikowany do światowych finałów WCS 2019.

BILETY PREMIUM W SPRZEDAŻY OD 29 LISTOPADA

Na turniej Starcrafta, Intel Extreme Masters przygotował specjalne bilety premium, które pozwolą nam otrzymać osobną wejściówkę,  która da nam dostęp do torby upominków oraz miejsc VIP, które jak zapewniają organizatorzy, mają pozwolić nam na wygodniejszy i efektywniejszy odbiór całego turnieju.

Katowicki spodek w trakcie turniejów Intel Extreme Masters z reguły pęka w szwach (źr. gameradar.pl)

ŁUP WOJENNY:INTEL EXTREME MASTERS KATOWICE 2019

Pula nagród turnieju IEM Katowice może się zwiększyć – i to dzięki community Starcrafta!  Kupując w grze Łup Wojenny dostępny w grudniu, gracze mogą przyczynić się do powiększenia bieżącej puli 250 000 USD o dodatkową kwotę w wysokości 150 000 USD.

Do finałów Intel Extreme Masters zostało około 89 dni więc jeżeli chcecie być na bieżąco z przyszłymi informacjami na temat całego wydarzenia , polecam śledzić Facebookaoficjalną stronię internetową Intel Extreme Masters, oraz oczywiście Kulturalne Media!

1983 – co nie zagrało w pierwszym polskim serialu Netflixa

1983 – co nie zagrało w pierwszym polskim serialu Netflixa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here