Powrót pierwszego PlayStation?! Zapowiedź PlayStation Classic

Pierwsze PlayStation jest jak bumerang: choć odrzucony wraca do nas, jednak w zmienionej formie znanej już jako PlayStation Classic.

Chyba każdy, kto interesuje się grami video i nie przespał ostatnich 24 lat zna PlayStation. Liczba, którą tu podałem nie jest przypadkowa, bo właśnie 3 grudnia 1994 roku w Japonii zadebiutowała pierwsza konsola PlayStation. Na szczęście twórców okazała się sukcesem a liczba sprzedanych sztuk przekroczyła 100 milionów. Minęło sporo czasu i wielu graczy zdążyło zapomnieć już o niej. Na ratunek przychodzi samo Sony, które ogłosiło PlayStation Classic, odświeżoną wersję pierwszego PlayStation.

Rzućmy okiem

Sony postanowiło pochwalić się swoim dziełem na swoim blogu. PlayStation Classic, bo tak nazywać się będzie owy produkt nie będzie w stu procentach wierną kopią oryginału. Nowa konsola będzie prawie połowę mniejsza od oryginalnego PlayStation. Niezmienione zostaną jednak kształt konsoli oraz pady, które będą pozbawione analogów. Te będziemy mogli podłączyć pod gniazdo USB, zaś za podłączenie do telewizora odpowiadać będzie kabel HDMI. Na obudowie spotkamy też znajome przyciski: Power, Reset oraz od otwarcia klapki na płytę. Ale co tam sprzęt, skupmy się na grach, bo i te będziemy mogli spotkać na konsoli. Co ciekawe: gracze zastaną już je zainstalowane na dysku w momencie kupna a będzie ich 20. Sony nie podało tytułów wszystkich, ale póki co wiemy że będą to takie klasyki jak Final Fantasy VII, Ridge Racer Type 4 czy Tekken 3.

PlayStation Classic porównanie
Porównanie wielkości konsoli oryginalnej i nowej // Źródło: blog Sony

No to zacieramy rączki

Póki co wiadomo tylko, lub aż, tyle. Sony zamiast dania nam całego tortu będzie nas częstować kawałeczkami informacji w ciągu najbliższych miesięcy. To nie pierwsza głośna informacja od nich, kilka miesięcy temu mogliśmy się dowiedzieć o PlayStation 5. Wiadoma jest data premiery PlayStation Classic bo będzie to 3 grudnia, czyli data premiery oryginału oraz cena. By móc cieszyć się oryginalną retro konsolką z dwudziestoma retro grami trzeba będzie przyszykować 449 złotych.

To co? Wiecie już, o co poprosicie Świętego Mikołaja w liście do niego?

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o