Na Epic Games Store zawitały kolejne darmowe gry. W tym tygodniu dostaniemy  SOMA – horror Frictional Game oraz pocieszne Costume Quest od Double Fine.

Jak co tydzień informujemy o kolejnej darmowej grze na platformie cyfrowej dystrybucji twórców Fornite’a. Kolejny raz Epic Games Store oddaje w nasze ręce dwie produkcje. Są nimi SOMA i Costume Quest. Aby zdobyć te gry musicie tylko wejść na stronę produktu i dokonać jego przypisania do swojej biblioteki (dla ułatwienia: SOMA, Costume Quest) postępując za instrukcjami sklepu. Produkcje zostanie z Wami na stałe. Gry dostępne są za darmo od 31 października do 7 listopada.

SOMA to psychologiczny horror studia Frictional Games – weteranów gatunku, którzy światu gier oddali pierwszą Amnesię i serię Penumbra. Gra po raz kolejny porusza jedną z fobii graczy. W horrorze tym bowiem schodzimy do głębin do stacji badawczej, w której wszyscy ludzie zginęli w zagadkowych okolicznościach. Odkrywając je twórcy będą stawiać przed graczem szereg istotnych pytań egzystencjonalnych. W grach po raz kolejny musimy eksplorować lokacje, unikać niemożliwego do pokonania zagrożenia i rozwiązywać zagadki logiczne.

Costume Quest to stworzony przez Double Fine twór przypominający japońskie RPG. Wydawca wsławił się takimi grami jak Psychonauts czy Brutal Legend. W ich trzeciej większej grze wcielamy się w grupkę dzieci przeżywających swoje halloweenowe przygody zbierając cukierki na swoim osiedlu. Jednak wyobraźnia bohaterów sprawia, że podczas dowolnego zagrożenia (jak inne dzieci czy niechętni rozstać się ze słodyczami dorośli) zamieniają się oni w przebrane postaci i walczą o słodkości (stojące tutaj u podstaw rozwoju postaci). Urocze RPG z dystansem? Czemu nie!

Layers of Fear

A co za tydzień?

Pierwszą z gier, jakich możemy się spodziewać po pierwszym tygodniu listopada jest Ruiner polskiego studia Reikon Games. Grę obszernie zrecenzowaliśmy w tym artykule, dlatego tutaj tylko pokrótce. To szybki, pompujący adrenalinę two-stick shooter w którym sterujemy bezimienną postacią w zagadkowym hełmie wyświetlającym jedynie napisy w stylu “zabić bossa” “nie masz się gdzie schować”. Dławiąca elektroniczna muzyka, brutalność i zręcznościowa walka czynią z Ruinera pełną dynamiki bezkompromisową grę akcji.

SOMA i Costume Quest

Kolejną z gier jest Nuclear Throne. Jest to rouge-like z krwi i kości toczący się w postapokaliptycznym świecie. Zadaniem gracza jest dotrzeć jedną z dostępnych postaci do tytułowego nuklearnego tronu, który pomoże bohaterowi uratować jego uciskany przez bandytów i zagrożenia pustkowi lud. Produkcja wyróżnia się wyjątkowo kolorową kreską i bardzo małymi etapami, pomiędzy którymi bohater się przemieszcza po wyeksterminowaniu wszystkich przeciwników.

I tak właśnie przedstawiają się gry na ten i kolejny tydzień. Planujecie dodać je do swojej biblioteki? Dajcie znać w komentarzach!

Oceń je wszystkie, czyli 12 najlepszych gier z serii Pokemon

Oceń je wszystkie, czyli 12 najlepszych gier z serii Pokemon