Sobotnie emocje – ESL One Katowice 2019 [2/3]

ESL One

Drugi dzień ESL One Katowice zgromadził zdecydowanie więcej osób.

Sobotnie zmagania w grach komputerowych zgromadziły zdecydowanie większe ilości fanów, co przełożyło się również na większe zainteresowanie strefą Expo. To właśnie dzisiaj odbyły się gry decydujące  tym, kto znajdzie się w jutrzejszym wielkim finale turnieju Dota 2.

Inne rozgrywki w ramach ESL One Katowice

Poza główną areną, w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego odbył się kolejny etap turnieju Katowice Royale w grze Fortnite. Tłumy fanów zebrały się aby dopingować swoje ulubione polskie drużyny w rozgrywkach duo. Dla zwycięzców przewidziano nagrody za zajęcie odpowiednio:

  • 1 miejsce: 10 tys. $ – Richart_ + mocarzz
  • 2 miejsce: 7,5 tys. $ – Wilq0o + Monk_i
  • 3 miejsce: 5 tys. $ – J4chu + dzejbol

Rozgrywki były transmitowane na kanale ESL.TV Polska z komentarzem Piotra “izaka” Skowyrskiego, Pawła “Leha” Lehmanna oraz Mateusza “PAGO” Pągowskiego.

ESL One

Na horyzoncie pojawił się także nowy przeciwnik Fortnite na arenie battle-royale, czyli Apex Legends. Już wczoraj gra zawitała na jednym ze stanowisk, a dziś można było w nią zagrać na stanowisku MSI.

Esl One
Apex Legends zawitało na komputerach w strefie MSI

Kolejnym z ważnych wydarzeń były oczywiście rozgrywki CS:GO, które niezmiennie przyciągają uwagę swoich fanów. Pomimo dużego zainteresowania innymi grami, widownia Counter Strike’a jak zwykle dopisała, a emocje obecne podczas rozgrywek były nie do przeoczenia.

Dota 2 – dominacja Team Secret

Pomimo stosunkowo niewielkiej bazy fanów w Polsce, to jednak Dota 2 była dzisiejszą główną atrakcją z powodu wyżej wspomnianych finałów w poszczególnych drabinkach. W grupie A zdecydowaną dominację osiągnęła drużyna Team Secret, w której gra nasz rodak Michał “Nisha” Jankowski. To właśnie on ma dużą szansę na zostanie najlepszym graczem całego turnieju.

ESL One
Oblicza zwycięskiej drużyny.

W grupie B zwyciężyła drużyna OG pokonując 2:0 Fnatic. Jutro OG zmierzy się z Gambit Gaming w Finale przegranych, który wyłoni przeciwnika dla Team Secret.

Już jutro rozstrzygnięcie wszystkich rozgrywek, kto sięgnie po tytuł mistrza?

Wszechobecny Fortnite? Relacja z pierwszego dnia ESL One Katowice 2019

Dominacja Fortnite? – ESL One Katowice 2019 [1/3]