Smutek bez dodatkowych opłat. Darmowe Limbo w Epic Games Store

Limbo

Na Epic Games Store zawitała kolejna gra, którą użytkownicy mogą przygarnąć za darmo. W tym tygodniu jest nią Limbo – niewielka gra o równie niewielkim chłopcu przemierzającym ciemny, nieprzyjazny świat.

Informujemy o kolejnej darmowej grze na platformie cyfrowej dystrybucji twórców Fornite’a. Jest nią Limbo – depresyjna gra platformowa opowiadająca o losach małego chłopca w groźnym lesie. Produkcja pozbawiona jest typowej narracji. Zwyczajnie wcielamy się w postać szarego małego bohatera, który bez zamienienia choćby słowa przechodzi kolejne poziomy mrocznej krainy, w której wszystko stanowi dla niego zagrożenie.

tytule tym gracz nie może walczyć z przeciwnościami. Jedyną drogą są ucieczka, ukrywanie się oraz odpowiednio szybkie przemieszczanie się po elementach platformowach. Produkcja zawiera także liczne pomniejsze łamigłówki polegające na prostej fizyce obiektów.

Za stworzenie i wydanie Limbo odpowiada PlayDead. Prostota konstrukcji gry sprawiła, że została ona wydana na niemal wszystkie wiodące platformy: poczynając na Xbox 360, przez PlayStation 3, komputery osobiste, PlayStation Vitę, urządzenia z systemem iOS, Xbox One, urządzenia z systemem Android, PlayStation 4 na Nintendo Switch skończywszy. Została oceniona na 88/100 punktów przez krytyków i 8,1/10 przez użytkowników dla najczęściej recenzowanej, komputerowej wersji.

Aby zdobyć produkcję musicie tylko zalogować się na swoim koncie Epic Games Store, odnaleźć grę w sklepie i kliknąć “za darmo” a następnie sfinalizować “zakup”. Produkcja zostanie w Waszej bibliotece na stałe.

A co za tydzień?

Limbo nie należy do zbyt dużych czy nawet drogich gier. Na Epic Games Store można go było kupić przed promocją za niespełna 30 zł. Można jednak powiedzieć, że była to cisza przed burzą, bowiem Epic Games Store w kolejnym tygodniu zamierza sprezentować graczom nie jedną, a dwie gry. Będą nimi This War of Mine i Moonlighter.

Za wydanie obydwu produkcji odpowiada polskie 11 bit studios. Pierwsza z nich to wielokrotnie nagradzany symulator przetrwania podczas wojny. Rozgrywka ukazana jest z perspektywy bocznej, a gracz ma do dyspozycji kilku ocalałych z wylosowanych wcześniej z określonej puli postaci. Bohaterowie muszą przeżyć jak najdłużej wykonując najprostsze czynności zapewniające im przetrwanie – gotowanie, pozyskiwanie wody, czy naprawa skontrowanych urządzeń. This War of Mine pełna jest mikrodecyzji, które zadecydują o tym czy naszym podopiecznym uda się przeżyć wojnę. Produkcja opowiada ponurą historię i jest komentarzem antywojennym.

Limbo

Druga gra – Moonlighter – to atrakcyjny wizualnie pixelartowy rouge lite, który odpowiada na pytanie, co by było gdybyśmy cały złom z przetrząsanych jaskiń sprzedawali nie innym sprzedawcom a przeznaczali na pułki własnego sklepu. W grze poza zwykłym przetrząsaniem generowanych proceduralnie lochów istnieje mechanika sprzedawania sprzętu na pułkach sklepowych po ustaleniu ceny. Marzeniem naszego sklepikarza jest zostanie bohaterem. Ciekawe ile Panów i Pań z okolicznych Żabek marzy o czymś podobnym?

Co wy na to? Wcielicie się w małego chłopca i uciekniecie przed zagrożeniami mrocznego lasu? Dajcie nam znać w komentarzach!

Paczka świetnie ocenianych gier – Humble Very Positive Bundle 3

Paczka świetnie ocenianych gier – Humble Very Positive Bundle 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here