Skybound Games dokończy The Walking Dead

Przywrócono nadzieję fanom serii The Walking Dead. Finałowy sezon do końca dociągnie Skybound Games.

Serca wiernych fanów truposzy biją już nieco spokojniej. Czas pogodzić się z upadkiem Telltale Games i dać komuś innemu szansę na dokończenie ich flagowego projektu. Choć obawy o to, czy seria zostanie dokończona zgodnie z początkowym zamysłem pozostają żywe, to wszystko wskazuje na to, że wybór studia, które weźmie na siebie tą odpowiedzialność nie jest przypadkowy. Studio Skybound Games ma sporo powiązań, zarówno z The Walking Dead jak i z Talltale Games.

Bądźmy dobrej myśli

Podczas trwającego konwentu Comic Con ogłoszono oficjalnie, że Skybound Games przejmie i dokończy serię The Walking Dead. Niedługo potem samo studio potwierdziło informację na Twitterze. Co jednak bardzo istotne, nie będą oni osamotnieni. Przy produkcji współpracować będą byli pracownicy Talltale Games. Warto też zaznaczyć, że jednym z założycieli Skybound Entertainment jest Robert Kirkman, czyli twórca komiksów i ojciec marki The Walking Dead. Można więc powiedzieć, że Kirkman wziął wszystko: stworzył komiks, był producentem serialu, a teraz dokończy grę. Cytując jego samego:

Straciliśmy w tym roku Ricka i świat nie jest gotowy, by w tym samym czasie stracić również Clemntine.

Niech żyje wybawca!

Skybound Games
Robert Kirkman i jego boskie dziecko.

Wiemy niewiele

Grę niedługo po rozwiązaniu studia Talltale Games usunięto z dystrybucji, teraz pojawia się szansa na szybki powrót. Póki co nie znamy jeszcze daty premiery kolejnego epizodu. Mówi się jednak, że trzeci odcinek serii jest już bliski ukończenia, dlatego nadzieja na rychłą kontynuację jest spora. Cały czas w tle przewija się historia Talltale Games. Być może studio naruszyło państwowe i federalne prawo pracy zwalniając pracowników. To już jednak zupełnie inna historia.

Skybound Games powstało bardzo niedawno, ale marka Skybound Entertainment jest już uznana i raczej nikt nie spodziewa się, że zawiedzie. Szykujcie ciepłą herbatę i wyczekujcie kontynuacji The Walking Dead! Jeśli wciąż nie mieliście styczności z finałową serią, zachęcam do zapoznania się z recenzją The Walking Dead The Final Season Epizod 1.

The Walking Dead The Final Season Epizod 1 [recenzja]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o