Shadows Die Twice – nowy Bloodborne, czy może coś innego?

Shadows Die Twice

Podczas gali The Game Awards 2017 pokazano krótki teaser nowej gry od From Software. Początkowo pojawiały się głosy, że może być to Bloodborne 2, jednak kolejne godziny rzucają nowe światło na materiał.

Tegoroczna gala The Game Awards jest przez wielu graczy oceniana jako jedna z najlepszych i najgorętszych od wielu lat. Poza licznymi nagrodami w rozmaitych kategoriach znalazło się tutaj także miejsce na trailery większe i mniejsze. Dziś pochylimy się nad przedstawicielem tych drugich. Przed Państwem teaser nowej gry od From Software (studia znanego z serii Dark Souls i Bloodborne).

Któż to taki?

Początkowo uważano,  że końcowy napis “Shadows Die Twice” można uznać za tytuł nadchodzącej gry od japońskiego dewelopera. Niektórzy sądzili też, że to podtytuł. Liczyli, że podtytuł Bloodborne 2. Najnowsze przypuszczenia serwisu DualSchockers w świetle przedstawionych dowodów każą temu przeczyć. Po pierwsze przedmiot, który widać (albo i nie widać) w linie przypomina kunai – narzędzie ogrodnicze kojarzone z ninja. Dodatkowo napisy, które widzimy w tle to alfabet kanji, również pochodzenia japońskiego. Zwyczajnie nie pasuje to do wiktoriańskiej Anglii. Ale kto powiedział, że stara krew nie mogła zawędrować do Kraju Kwitnącej Wiśni. 🙂

Kolejne argumenty są jednak o wiele bardziej rozczarowujące dla osób, które liczą na powrót łowców bestii. Otóż marka Bloodborne należy do Sony, a ich logo nie widnieje na materiale. Nie wspominając już o tym, że tak silny tytuł na pewno chcieliby przedstawić na własnym pokazie, aby wzbudzić zainteresowanie.

Zatem jeśli nie Bloodborne, to jaka gra może kryć się pod słowami “Shadows Die Twice”? Według przypuszczeń miałby być to powrót Tenchu – serii skradanek osadzonych w feudalnej Japonii. Jeśli zestawić powyższe argumenty z faktami, że firma Kadokawa Games (właściciel From Software i praw do marki Tenchu) promuje ostatnio powrót do starych tytułów, jasnym się staje, że scenariusz powrotu legendarnej serii jest prawdopodobny. Dodatkowo zgadnijcie, ile razy słowo Shadows występowało w podtytułach serii? 🙂

Jak Wy uważacie? Jaka gra kryje się pod hasłem “Shadows Die Twice”? Jaka gra wygląda do nas skrępowana linami wczesnej wersji? Ucieszylibyście się, gdyby okazało się to być Tenchu?