Remake Shadow of the Colossus na 15-minutowym gameplay’u!

Shadow of the Colossus https://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2017/06/Shadow-Of-The-Colossus.jpg
https://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2017/06/Shadow-Of-The-Colossus.jpg

W sieci pojawił się 15-minutowy materiał z Shadow of the Colossus na PlayStation 4. Gameplay pokazuje eksplorację i walkę w nowych szatach.

Do premiery Shadow of the Colossus pozostały jeszcze 2 tygodnie. Gra ukaże się 6. lutego tylko na konsoli PlayStation 4 i zaoferuje stworzony od podstaw remake hitu studia ICO Team o tym samym tytule. Jako, że coraz mniej dni pozostało do premiery nowej wersji gry, twórcy zaczęli kusić kolejną dawką materiałów. Poniższy gameplay trwa 15 minut i pokazuje początkowe etapy rozgrywki. Możemy na nim zobaczyć główną postać i jego martwą partnerkę, zrozumieć nieco z fabuły gry, zobaczyć eksplorację oraz ujrzeć w akcji (i upadku) pierwszego z tytułowych kolosów.

Obalić giganta

Shadow of The Colossus to reboot gry o tym samym tytule z 2005 roku od studia ICO Team. Odnowioną wersję gry, projektowaną od podstaw na innym silniku tworzy jednak studia Bluepoint Games znane z remasterów Uncharted czy God of War. Gra ma być tak wierna oryginałowi, jak to tylko możliwe. Twórcy oferują więc ten sam świat i tych samych przeciwników, ale w nowej otoczce. W grze wcielamy się w Wandera – młodzieńca chcącego przywrócić do życia swoją zmarłą wskutek tajemniczego rytuału ukochaną. W tym celu zawiera on pakt ze złem i musi unicestwić tytułowe kolosy.

Postać jest wyposażona jedynie w łuk oraz miecz i przemierzając rozległe tereny poszukuje swoich ofiar. Gra posiada ciekawy system walki, w których musimy wspinać się na kolosów i dzięki odpowiedniej zręczności i wyczuciu czasu utrzymywać się na ich grzbietach. Na ciałach przeciwników rozsiane są pewne czułe punkty, które musimy atakować, aby osłabiać tytanów. Charakterystyczną cechą gry jest jej melancholijny klimat i poczucie osamotnienia. W świecie bowiem nie spotykamy żadnych innych przeciwników, a nasz protagonista przemierza rozległy świat mając za towarzysza jedynie swojego wierzchowca.