Senna – Odkupicielka. Nowa bohaterka w League of Legends

Senna z True Damage

Senna to nowa bohaterka w League of Legends. Jej historia nie sięga jednak ostatnich kilku tygodni. Wzmianki o niej pojawiły się wraz z wprowadzeniem do gry Luciana, który według lore gry jest jej mężem. Odkupicielka, bo takie nadano jej miano, została uwięziona w latarni Thresha. Nadszedł więc czas na ucieczkę!

Główną rolą na jakiej pojawiać się będzie Senna ma być wsparcie lub ADC. W swoim wachlarzu umiejętności nowa bohaterka posiada efekty zarówno zadające obrażenia jak i leczące. Gracze szczególną uwagę poświęcają jednak skillowi znajdującemu się na E, który pozwala na ukrycie nie tylko Odkupicielki, ale i jej sojuszników.

P – Rozgrzeszenie

Kiedy wokół Senny umierają jednostki, ich dusze są tymczasowo więzione przez Czarną Mgłę. Senna może zaatakować te dusze, aby je uwolnić i pochłonąć Mgłę, przez którą trwały w objęciach śmierci. Mgła zwiększa moc jej Reliktowego Działa, dzięki czemu Senna zyskuje obrażenia od ataku, zasięg ataku i szansę na trafienie krytyczne.

Wystrzeliwanie ataków z Reliktowego Działa Senny zajmuje więcej czasu, ale zadają one dodatkowe obrażenia i tymczasowo przyznają jej część prędkości ruchu jej celu.

Q – Przebijająca Ciemność

Z podwójnych luf swojego Reliktowego Działa Senna wystrzeliwuje wiązkę łączącą światło i cień, która przebija cel, leczy sojuszników i zadaje obrażenia wrogom.

W – Ostatni Uścisk

Senna wysyła przed siebie falę Czarnej Mgły. Jeśli trafi wroga, rzuci się na niego żarłocznie i po chwili unieruchomi go oraz wszystko wokół niego.

E – Klątwa Czarnej Mgły

Senna wykorzystuje przechowywaną w swojej broni Mgłę i tworzy z niej burzę, otwierając się na ciemność i stając się upiorem. Sojusznicy na obszarze zajmowanym przez Mgłę są zakamuflowani i również przyjmują wygląd upiorów. Upiory zyskują zwiększoną prędkość ruchu, nie da się ich wybrać i ukrywają swą tożsamość.

R – Cień Świtu

Senna wzywa reliktowe kamienie poległych Strażników i dzieli swe Reliktowe Działo na święte snopy światła i cienia. Następnie wystrzeliwuje globalny promień, który osłania sojuszników i zadaje obrażenia znajdującym się w nim wrogom.

Senna pojawi się na oficjalnych serwerach 10 listopada. Już teraz można nią pograć na serwerze testowym PBE lub pooglądać jak robią to inni m. in. poprzez platformę Youtube.

Poniżej zamieszczamy trailer postaci:

Riot Games nie ustaje w wypuszczaniu kolejnych herosów do League of Legends. Każdy z nich posiada jakąś nową, unikalną mechanikę. Moim zdaniem Senna odnajdzie się nie tylko na supporcie, ale również na innych liniach. A Wy, Drodzy Czytelnicy co sądzicie o Odkupicielce, będzie grane? Dajcie znać w komentarzach!

Blizzcon 2019 – szybkie podsumowanie

Blizzcon 2019 – szybkie podsumowanie