Scrolls studia Mojang z nową nazwą za darmo

Mojang Caller's Bane

Gra “powraca” do życia pod zmienioną nazwą. Jest już po oddaniu jej w ręce graczy.

Pamiętacie grę o nazwie Scrolls od studia Mojang? Strategiczną grę karcianą, która po zgłoszeniu do sądu sprawy o nazwę gry przez Bethesdę, zakończyła swój rozwój w 2015 roku? Serwery gry działały jeszcze do lutego br. Kiedy oficjalnie wyłączono dostęp do rozgrywki, Mojang opublikował oświadczenie, w którym powiedziano, że gra zostanie oddana graczom w postaci zmodyfikowanego klienta, wspierającego serwery społeczności. Tak też się stało.

Nadszedł ten czas! Oddajemy wam nasze dzieło za darmo – napisał w oficjalnym wpisie Måns Olson. – Nasz zespół pracował nad tym przez długi czas. Bardzo się cieszę, że nareszcie udało nam się dobrnąć do końca! Dla wszystkich, którzy cierpliwie czekali, należą się podziękowania, jesteście najlepsi.

Mojang Scrolls z nową nazwą
Zapraszamy do gry!

Ponadto gra zmieniła swoją nazwę na Caller’s Bane. Deweloperzy zaznaczają, że z pewnością są ku temu dobre powody. Nawiązując do wspomnianego już powyżej sporu o nazwę marki (ponoć wchodzącej w drogę serii The Elder Scrolls). Być może nie podoba nam się już wydźwięk słowa Scrolls. Niemniej to ta sama gra, którą znacie i kochacie.

Grę i serwer możecie pobrać w tym miejscu. Aby móc zagrać, będziecie musieli połączyć się z serwerem, który możecie postawić sami lub skorzystać z czyjegoś. Ludzie stojący za stroną z poradami do gry uruchomili już własny serwer, do którego można swobodnie dołączyć. Oczywiście zrobienie własnego serwera umożliwia nam wprowadzanie dowolnych zmian w balansie (poprzez zmiany bezpośrednio w bazie danych).

Oczywiście istnieje parę zastrzeżeń. Po pierwsze, każdy dostanie szansę na nowy start, jako że nie jesteśmy w stanie przenieść ekwipunku każdego gracza na serwery społeczności. Ale nie martwcie się, właściciele serwerów mogą dać każdemu z was całą kolekcję od razu lub też zmienić przychód złota i dystrybucję kart. Po drugie, niestety nie można korzystać z listy przyjaciół. Do zobaczenia na polu bitwy! – tymi słowami pożegnał się z graczami Olson.

Dead Cells ze wsparciem dla modyfikacji!

Dead Cells ze wsparciem dla modów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here