Resident Evil II Remake otrzyma trzy dodatkowe DLC!

Capcom potwierdziło, że remake drugiej odsłony gry Resident Evil doczeka się aż trzech nowych historii udostępnionych w trybie DLC Ghost Survivors. Wszystkie trzy historie przedstawiać będą historię alternatywną w formacie “co by było gdyby” W każdym z trzech dodatków fabularnych wcielimy się w różne postacie i poznamy różne wydarzenia alternatywne.

Na oficjalnym twitterze serii Resident Evil możemy znaleźć wpis informujący nas o szczegółach. Trzy dodatki fabularne przedstawiać nam będą historie zatytułowane No Time to Mourn, Runaway i Forgotten Soldier. Przedstawione w nich wydarzenia będą pokazywać nam alternatywną wersję fabuły w formacie “co by było gdyby”. Dodatki opowiadać będą dzieje trzech ocalałych postaci z miasta Racoon City. Wcielimy się zatem w postać właściciela sklepu z bronią, córkę burmistrza i żołnierza. Pierwszy z dodatków, No Time to Mourn ukaże się już 15 lutego.

Resident Evil idzie za modą remasterów?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat można zaobserwować szybko rosnącą popularność odgrzewania kotletów. W branży takie zjawisko jest nazywane fachowo remaster, albo remake. Żeby nie szukać daleko: Blizzard ogłasza Warcraft III Reforged, a fani Square Enix dalej czekają na remake siódmej części Final Fantasy. I jak widać Capcom też wkracza na ten tor. Yoshiaki Hirabayashi , przedstawiciel firmy-ojca serii Resident Evil, przyznał również, że powstanie remake’u Resident Evil 3 będzie zależne od tego, czy fani będą się tej gry domagać. Jeśli wierzyć plotkom, trwają już prace nad odświeżoną wersją “trójki”. Pierwowzór ukazał się w 1999 roku.

Resident Evil
Najciekawszy element edycji remaster? Możliwość zagrania w sentymentalny tytuł i zarazem cieszenie się nową oprawą graficzną. (źr.:polygon.com)

PUBG w odsłonie Free-to-Play!

PUBG w odsłonie Free-to-Play!