Powrót do posterunku Raccoon City – zapowiedź Resident Evil 2 (remake)

Resident Evil 2

Sony znane jest z zamiłowania do zarabiania na nostalgii graczy. Remastery w wykonaniu lub współpracy wydawcy są bardzo powszechne. Ostatnio jednak studio próbuje zmienić nieco opinię o sobie i zamiast wydawania portów na nowe konsole wydaje pełnoprawne remaki i rebooty. Jednym z nich jest nadchodzące włócząc nogami Resident Evil 2

Resident Evil 2 to remake gry stworzonej przez Capcom w 1998 (nad którym również pracuje ten sam wydawca). Jego planowana data premiery to 25 stycznia 2019 r. Gra ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja stanowi całkowite przebudowanie formuły znanej z pierwszej gry. Remake został stworzony od zera, przechodząc z prerenderowanych teł do pełnego 3D.

Najgorszy pierwszy dzień w pracy!

Historia przedstawiona w grze ma nie różnić się od oryginału. Akcja Resident Evil 2 rozpoczyna się niedługo po zakończeniu wydarzeń z pierwszej części. Miasto Raccoon City zostaje zaatakowane przez wirus zmieniający ludzi w Zombie i niebawem cała lokacja zostaje usłana żywymi trupami. W chwili rozpoczęcia plagi gra przedstawia nam losy dwójki osób: początkującego policjanta Leona Kennedy’ego oraz Claire Radfield, która w mieście poszukuje swojego brata.

Dwójka bohaterów spotyka się w pewnym momencie i razem udają się na posterunek policji, jednak tuż przed celem podróży zostają rozdzieleni. Gracz będzie mógł zdecydować, którą z postaci wybiera, aby poznać jej historię oraz świat gry widziany oczami właśnie tego bohatera (historie różnią się między sobą i aby całkowicie zrozumieć fabułę, trzeba przejść grę przynajmniej 2 razy).

Trudy życia na posterunku

Mechaniki pierwowzoru nie zostały znacznie zmienione, co raczej przebudowane i przystosowane do obecnych czasów. Najważniejszą zmianą jest rzecz jasna przejście całej gry w trzeci wymiar i stworzenie od podstaw wszystkich dialogów, tekstur, mechanik, filmów. W grze z grubsza nadal chodzi o to samo. Gracz musi realizować swoje cele stopniowo poznając historię Raccoon City, złej korporacji Ubrelli i samej zarazy.

Poza eksploracją i poszukiwaniem poszlak, w grze będzie także rozwiązywanie pomysłowych zagadek oraz walka. Ta jednak nie będzie należeć do zbyt prostych: korytarze posterunku są ciasne, postaci poruszają się wolno, a z broni muszą trafić przeciwnika przynajmniej kilka razy (i to w witalne miejsca). Twórcy zapowiadają, że w grze ma by nietrudno umrzeć, wobec czego gracz będzie musiał pozostać czujny. Dodatkowo trzeba pamiętać, że gatunkowo jest to survival horror, tak więc nie należy spodziewać się zbyt obfitych zapasów amunicji pozwalających graczowi zabijać wszystko na swojej drodze. Niekiedy rozsądniej jest salwować się ucieczką.

Nowe, stare Raccoon City

Gra została zbudowana od podstaw na nowym silniku graficznym i korzysta z nowych funkcjonalności w sterowaniu. Dźwięk również został stworzony od podstaw. Oprawa audio-wizualna przedstawia sobą wysoką jakość, stawiając na nieco mroczniejsze ukazanie, niż oryginał.

Dodatkowe uwagi

 • W przeciwieństwie do oryginału z 1998 r. gra otrzyma polską kinową wersję językową;
 • Ograniczenie wiekowe PEGI 18;
 • Tylko tryb singleplayer.
Resident Evil 2
Przywołuje wspomnienia, ale wygląda jakby lepiej.

Wymagania Systemowe

Minimalne:

  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  • System operacyjny: WINDOWS 7, 8.1, 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5-4460 lub AMD FX-6300 lub lepszy
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 lub AMD Radeon R7 260x z 2GB Video RAM
  • DirectX: Wersja 11

Zalecane:

  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  • System operacyjny: WINDOWS 7, 8.1, 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i7-3770 lub AMD FX-9590 lub lepszy
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 480 z 3GB VRAM
  • DirectX: Wersja 11
Resident Evil 2
Klimat gore wylewa się z ekranu.

Jak oceniacie plany Capcomu na powrót Resident Evil 2? Zamierzacie kupić? Dajcie nam znać w komentarzach.

A jeśli zastanawiacie się, czy warto wciąż wracać do klasycznych odsłon serii Resident Evil to polecamy Wam zapoznać się z poniższym artykułem. 

Publiklasyka #1 Czy warto dziś sięgnąć do początku serii Resident Evil?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o