Posterunek z Resident Evil 2 odtworzony w edytorze do Dying Light

Resident Evil 2 Dying Light Mod

Znany z drugiej i trzeciej części Resident Evil posterunek policji w Racoon City doczekał się przeniesienia do świata Dying Light. Stało się to za sprawą użytkownika kryjącego się pod pseudonimem Calamar. Czy możemy spodziewać się swoistego remake’a całej gry? 

Znany i niemal ikoniczny posterunek policji z drugiej i trzeciej części serii survival horrorów Resident Evil od Capcomu doczekał się drugiego życia. Został on przeniesiony za sprawą edytora poziomów do gry Dying Light od polskiego Techlandu (dzięki, Eurogamer). Autor moda – użytkownik Calamar – nie ujawnia na razie dalszych planów na rozwój swojego poziomu. Jednak, jak podaje, stworzył już 20% całej gry, w tym wspomniany posterunek i otaczające go ulice.

Pomimo sporego nakładu pracy, jaki autor włożył w swoje dzieło, gra nadal jest niezmienionym Dying Lightem. Możemy więc używać tu broni białej i w dynamiczny sposób przemieszczać się po świecie. Kłóci się to nieco z rozgrywką oryginału, która była bardzo powolna (przeciwnicy byli wytrzymali, a gracz nie mógł jednocześnie chodzić i strzelać). Trzeba jednak przyznać, że pieczołowitość oddania oryginalnych lokacji jest godna podziwu dla autora. Poniżej możecie zobaczyć gameplay z obecnej wersji poziomu. Jeśli zaś sami chcielibyście w niego zagrać, to wystarczy tylko, że wejdziecie do Warsztatu Steam, ściągniecie modyfikację i wybierzecie opcję “niestandardowych map”.

Stęsknieni Resident Evil 2

Resident Evil 2 jest jednym z największych sukcesów serii od Capcomu, który do dziś inspiruje wielu niezależnych twórców. Poza wieloma małymi tworami mamy produkcje takie, jak Resident Evil 2: Fan Remake przeznaczonym na VR, a jakiś czas temu głośno było o Resident Evil 2: Reborn, który powstawał na Cry Engine 4 do czasu, aż Capcom ogłosiło pracę nad remakiem gry. Od zapowiedzi w 2015 roku nie dostaliśmy jednak zbyt wielu informacji, a branżowe media prześcigają się w prognozach, że już na najbliższym evencie organizowanym przez Capcom dowiemy się czegoś nowego o nadchodzącym tytule.

Co do samych faktów – wiemy, że Resident Evil 2 Remake będzie tworem podobnym do Resident Evil Remake, czyli wersją przygotowaną od podstaw na nowe platformy sprzętowe. Grą z nowymi rozwiązaniami i niezmienioną historią. Wcielimy się w niej więc po raz kolejny w początkującego policjanta Leona S. Kenned’ego i Claire Redfield, którzy będą musieli przeżyć w mieście opanowanym przez zombie.

Wyczekujecie nadchodzącej premiery remake’a kultowej części serii Resident Evil? Zamierzacie odświeżyć sobie wspomnienia ciekawym pomysłem użytkownika Calamar? Dajcie nam znać w komentarzach.