Resident Evil 2 – wersja demo tuż-tuż

Resident Evil 2
gamerant.com

Wszyscy wyczekujący premiery remake’u Resident Evil 2 mogą połowicznie zaspokoić swoją ciekawość. Według słów użytkownika reddita o pseudonimie zombieali 11 stycznia będziemy mieli możliwość powrócić do świata pochłoniętego przez zombie, jednak tylko w wersji demonstracyjnej. Zalążek gry będzie dostępny na PC, PS4 oraz Xbox one.

Pełna wersja gry zadebiutuje 25 stycznia 2019 r. W demo RE2, zatytułowanym 1-Shot, ponownie wcielimy się w postać Leona S. Kennedyego, który ponownie stawi czoła umarlakom. Produkcją będziemy mogli się jedynie cieszyć przez 30 minut. Po tym czasie nasza przygoda dobiegnie końca.

Po owym wstępie będziemy mieli możliwość obejrzenia nowego zwiastuna gry, który został  specjalnie przygotowany dla wersji demo. Możliwość pobrania demówki będzie tylko do końca miesiąca. Prawdopodobnie już po 31 stycznia demo zostanie usunięte z cyfrowych sklepów. Capcom już wcześniej zrobiło podobny ruch przy grze Devil May Cry 5.

Czym jest Resident Evil 2?

Resident Evil 2 jest grą, stworzoną przez firmę Capcom w 1998 roku. To survival horror, który jest kontynuacją pierwszej części serii z 1996 r. – Resident Evil. Akcja RE2 toczy się w Raccon City, mieście, w którym ludzie zaczęli zamieniać się w krwiożercze potwory. Do miasteczka w tym samym czasie przybywają nasi bohaterowie – początkujący policjant Leon S. Kennedy oraz reporterka Claire Redfield, która próbuje odnaleźć swojego brata. Razem stają do walki przeciwko hordom zombie. Ich zadaniem jest uratowanie Raccon przed całkowitym zniszczeniem. W zależności od podjętych przez nas decyzji, fabuła gry zmieni się i rozwinie na różne sposoby.

Resident Evil 2
gameinformer.com

1-Shot to remake kultowej produkcji z 1998 roku. Różnica 20 lat między pierwowzorem a reprodukcją, to w branży gier przepaść między-epokowa. Autorzy przy remake’u nie mogą stawiać jedynie na modyfikacje dynamiki gry czy grafiki. Według doniesień, w poprawionej wersji odnajdziemy najlepsze cechy z kultowego Resident Evil 2 oraz nowoczesne mechaniki gry i zabawy.

Według niektórych unowocześnianie i ulepszanie na siłę klasycznych gier tylko odbiera im duszę. Jak będzie w przypadku Resident Evil 2? O tym przekonamy się już w najbliższym czasie.

Chcecie wiedzieć coś więcej o Resident Evil 2 przed premierą? Zachęcamy Was do przeczytania naszej zapowiedzi gry. 

Powrót do posterunku Raccoon City – zapowiedź Resident Evil 2 (remake)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o