Remaster Shadow Man zapowiedziany!

Shadow Man

Firma Nightdive Studios ogłosiła prace nad remasterem tytułu Shadow Man, czyli przygodowej gry akcji z 1999 roku. W odświeżone przygody Michaela LeRoi zagramy w przyszłym roku.

Nastały dobre czasy dla wielbicieli odświeżonych klasyków. Nie tak dawno informowaliśmy o remasterze przygodówki Blade Runner przygotowywanego przez Nightdive Studios, teraz zaś dowiedzieliśmy się o kolejnym wznowieniu w wykonaniu tego dewelopera. Tym razem wybór padł na Shadow Man, czyli mroczną grę action-adventure autorstwa nieistniejącego już studia Acclaim Studios Teesside. Tytuł wydany pierwotnie w 1999 roku na Nintendo 64, a później także na PC, Dreamcasta oraz pierwsze PlayStation, bazował na serii komiksów ukazywanych pod wydawnictwem Valiant Comics. Remaster zadebiutuje w bliżej nieokreślonym terminie w 2021 roku na PC (Steam, GOG), PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Shadow Man
Oryginał cechował się wyjątkowo mroczną atmosferą

Shadow Man opowiadał historię Michaea LeRoi – człowieka dysponującego mocą swobodnego podróżowania pomiędzy światem żywych i umarłych. Przebywając w tym drugim Michael zmieniał się w swoje alter-ego, czyli tytułowego Shadow Mana – czarownika dysponującego mocami Voodoo. Gra, choć niedoceniona przez ówczesnych krytyków, zyskała dużą sympatię wśród graczy, którzy chwalili ją za unikalny, mroczny klimat.

Remaster będzie napędzany autorskim silnikiem KEX, wykorzystanym wcześniej m.in. przy remasterze System Shocka i obu częściach Turoka. Twórcy obiecują szereg usprawnień, w tym wsparcie HDR, dynamiczne cienie, ładniejsze tekstury oraz antyaliasing. Ulepszona zostanie również warstwa rozgrywki tak, aby bardziej przystawała do dzisiejszych standardów. Dużym plusem będzie też dodatkowa zawartość, która nie trafia do oryginalnej wersji gry.

Zmian jest więc całkiem sporo i powinny one zachęcić współczesne pokolenie graczy do zapoznania się z tym klasykiem. Pozostaje cierpliwie wyczekiwać premiery kolejnego obiecującego remastera.


Green Hell – wkrótce tryb kooperacyjny do polskiego survivalu

Green Hell – wkrótce tryb kooperacyjny do polskiego survivalu