Premiera Reigns Her Majesty już 7 grudnia

Gra o Tron, Monty Python i Tinder – tak pokrótce opisać można Reigns, której kontynuacja “pozbawi nas głowy” już 7 grudnia. Tym razem na nasze barki spadnie trudna rola królowej, zmagającej się nie tylko z (nie)lojalnym poddanymi, ale także leniwym małżonkiem. Znając szalone pomysły Nerial, dewelopera gry, nasze panowanie wieńczyć będzie totalna makabra.

Reigns na ekranach naszych urządzeń pojawiło się w 2016 roku. I choć produkcja dostępna jest także na Steam, to zdecydowanie wygodniej gra się w nią na smartfonach. Głównie ze względu na mechanikę podejmowanie decyzji. W tej grze wcielamy się w króla, zarządcę quasi średniowiecznego państwa. Bierzemy pod uwagę cztery ważkie dla królestwa czynniki: kościół, ludzi, wojsko i finanse, uważając, by ich wskaźniki nigdy nie spadły do zera, ani nie osiągnęły stu procent. Taka sytuacja zawsze kończy się naszą haniebną śmiercią lub detronizacją. Decyzje podejmujemy w trakcie rozmów z wieloma różnymi postaciami: od biskupów, przez błazna, po psa. A sprowadzają się one do prostego przeciągnięcia karty poddanego w prawo (na tak) lub w lewo (na nie) – dokładnie tak, jak w popularnej aplikacji randkowej Tinder.

 

Owe karty układają się często w rozbudowane scenariusze, a każde epokowe wydarzenie (jak sfinansowanie wypraw zamorskich czy konszachty z diabłem) odblokowuje kolejne przygody. Podjęte decyzje wpływają na sytuacje w państwie i losy całej dynastii, a utrzymanie ich w optymalnym stanie nie należy do najłatwiejszych. Jeśli mamy złą lub zbyt dobrą kartę nasze panowanie kończy się gwałtownie i groteskowo. Możemy zostać zamordowani przez pogański tłum, powieszeni przez własnego syna lub zastrzeleni na imprezie.

Kolejnym rozdziałem alternatywnej historii Reigns jest Her Majesty. W tej odsłonie włożymy eleganckie ciżemki królowej, która zarządza państwem, podczas gdy jej małżonek oddaje się próżnym rozrywkom. Tym razem gra będzie mieć miejsce w czasach renesansu, więc sytuacja polityczno-społeczna odwoła się właśnie do tej epoki. Spodziewać możemy się kreatywnego i złośliwego przetworzenia kluczowych dla niej zdarzeń. Nowością w tej odsłonie będzie możliwość wykorzystania pięciu przedmiotów, które wpłyną na naszą sytuację i skierują losy głowy państwa na nowe tory.

Reigns Her Majesty dostępne będzie na Steam, App Store i Google Play już 7 grudnia za około 3 euro. Więcej o grze przeczytacie tutaj.