Pyrkon 2018 – blok gier elektronicznych

źródło: materiały prasowe organizatora https://pyrkon.prowly.com/

Pyrkon 2018 zbliża się wielkimi krokami. Za niespełna miesiąc Poznań wypełni się masą ludzi, którzy przyjadą się dobrze bawić na ten konwent organizowany przez Stowarzyszenie Klub Fantastyki Druga Era. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się, jakich gości możemy spotkać na bloku gier elektronicznych.

MILA „YUUKI” IREK

Pyrkon 2018
Źródło: https://pyrkon.pl/postac-ze-znakiem-zapytania-nad-glowa-mila-yuuki-irek-tworczyni-questow-odwiedzi-blok-gier-elektronicznych/

Na co dzień zajmuje się literaturą fantastyczną na brytyjskim Brookes University. Na Pyrkon przyjedzie opowiedzieć o pracy przy tworzeniu gier komputerowych. Poprowadzi wykłady n o m.in. Wykorzystaniu techniki narracji rozgałęźnej do hybrydowego opowiadania historii oraz pisaniu do gier video. Podczas pierwszego punktu programu omówi kwestie związane z narracją w grze, a podczas drugiego rolę scenarzysty w takich produkcjach.

JESSE COX

Pyrkon 2018
Źródło: https://pyrkon.pl/jesse-cox-kolejny-gosc-bloku-gier-elektronicznych/

Jest to komik, gracz i twórca Dobrej Gry (którą możecie znaleźć na YouTube Red). Otrzymał tytuł Nadchodzącej Osobowości Roku YouTube, oraz nagrodzony został Złotym Joystickiem podczas Golden Joystick Awards 2016. Jak możemy wyczytać na stronie Pyrkonu: Jego wiedza na ich temat oraz otwartość w dzieleniu się swoimi doświadczeniami czynią z niego popularnego mówcę na wielu imprezach dotyczących mediów społecznościowych i gier.

ADAM FLAMMA

Pyrkon 2018
Źródło: https://pyrkon.pl/adam-flamma-w-gronie-prelegentow-zapraszanych/

Adam Flamma jest redaktorem naczelnym serwisu Polskie Gry Wideo oraz wykładowcą na Uniwersytecie Wrocławskim. W czasie swoich prelekcji opowie o antagonistach w grach oraz o tym, co zrobiło nam BioWare, tworząc Mass Effect: Andromeda. Uczestnicy będą się mogli również dowiedzieć od pana Flamma, co łączy mickiewiczowskie Dziady z grami komputerowymi.

TK GAMES

Pyrkon 2018
Źródło: https://pyrkon.pl/tk-games-prelegentami-na-tegorocznym-pyrkonie/

Jest to koło naukowe na Politechnice Wrocławskiej, zajmujące się głównie różnymi aspektami tworzenia gier komputerowych, na przykład: programowanie, tworzenie grafiki, dźwięków i muzyki. Ich prelekcje z kolei to między innymi Immersja, Subwersja, Uncanny valley… – o tym, jak graczowi najmocniej zryć beret oraz Od tłumika po miotacz ognia – ewolucja skradanek w ostatnich kilku(nastu) latach. TK Games znajdziemy również w Fantasium Creatium.

PERCIVAL

Pyrkon 2018
Źródło: https://pyrkon.pl/muzyka-z-wiedzmina-zabrzmi-w-poznaniu-percival-na-pyrkonie/

Grupa ta współtworzyła muzykę do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Na Pyrkonie wystąpi ze swoim muzyczno-multimedialnym show WILD HUNT LIVE, podczas którego zaprezentuje utwory wykorzystane w grze w ich oryginalnej wersji. Występowi będą towarzyszyć projekcje zawierające fragmenty gry oraz niesamowite popisy taneczno-akrobatyczne. UWAGA: wstęp na WILD HUNT LIVE będą mieć jedynie osoby, które wykupiły bilety w przedsprzedaży i zarezerwowały miejsce na ten punkt programu. Więcej informacji na temat rezerwacji miejsc na prelekcje znajdziecie TU.

Na którego gościa czekacie najbardziej? Dajcie znać w komentarzach! Tym, którzy wybierają się na Pyrkon 2018, już teraz życzymy udanej zabawy!

 

Źródło: informacja prasowa organizatora