Prolog pierwszego Wiedźmina na silniku Dzikiego Gonu?

prolog

W sieci pojawił się mod do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, który pozwala rozegrać prolog pierwszej części w ładniejszej oprawie i z lepszym systemem walki.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra, do której wyszło sporo modów. Jednakże przez ograniczone możliwości ingerencji moderów nie jest ich tak dużo, jak np. w Skyrimie i nie mają tak głębokiego wpływu na zmiany w tytule. Zdarzają się jednak co jakiś czas perełki, którym warto się przyjrzeć. Jedną z nich jest modyfikacja modera Erxv, który przeniósł prolog pierwszej części Wiedźmina do części trzeciej. Jego dzieło pozwala po raz kolejny wcielić się w Geralta z amnezją, którego odnajdują starzy druhowie. Przyjdzie nam także walczyć z oprychami Salamandry i ukatrupić przerazę. Modyfikacja przenosi ścieżkę dźwiękową z oryginału, dzięki czemu usłyszymy muzykę i głosy ulubionych postaci. Na razie niestety jedynie w wersji angielskiej.

Autor, aby uniknąć błędów, radzi usunąć przed zagraniem wszystkie posiadane modyfikacje. Te mogą nie współpracować z jego dziełem. Mod powstawał około roku i raczej mało prawdopodobnym jest, aby udało się przenieść całą przygodę Białego Wilka na silnik REDengine 3. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki kodu i niewielkich możliwości pozostawionych moderom przez CD Project RED. Same pliki, instrukcję instalacji i dodatkowe informacje znajdziecie tutaj.

Graliście w pierwszego Wiedźmina? A może swoją przygodę zaczęliście z bardziej przystępnymi dwójką lub trójką? Dajcie nam znać w komentarzach czy sięgniecie po modyfikację.