DiRT Rally 2.0 premiera tuż-tuż!

Dirt rally

DiRT Rally 2.0 to ewolucja poprzedniego produktu Codemasters – DiRT Rally. Twórcy postawili na wysoki poziom realizmu w grze.

DiRT Rally 2.0 to kolejna odsłona bestselleru, stworzonego przez brytyjskie studio Codemasters Software, która konsekwentnie rozwija swój cykl gier wyścigowych. Premiera symulatora ukaże się 26 lutego 2019 roku, na PC, Play Station 4 oraz Xbox One. Jest to również oficjalna gra mistrzostw FIA World Rallycross Championships.

Realizm w projekcie Codemasters

Przede wszystkim samochody będą ulegały zniszczeniom oraz uszkodzeniom w trakcie jazdy. Możliwe, że w naszym garażu będziemy zmuszeni naprawiać je na własną rękę. Auta możemy tuningować, ulepszać, upiększać wedle naszych potrzeb i upodobań. Podczas rozgrywki możemy odnieść wrażenie, że gra ma w sobie element dydaktyzmu, szczególnie dla młodych, narwanych kierowców. Wyjeżdżając na tor trzeba przykuć uwagę do czynników zewnętrznych, które utrudniają kierowanie pojazdem. Mokra nawierzchnia, niesprzyjająca pogoda, a nawet żwir osadzający się na oponach naszego auta będzie wpływał na płynność i komfort naszej jazdy,  co oczywiście może się skończyć kraksą. Twórcy zastosowali również kilka możliwości, które usprawnią kierowanie. Wprowadzili oni systemy wspomagające jak np. system ABS, kontrola trakcji czy stabilizacja toru jazdy. Na realizm gry wpływa również dopracowany system oświetlenia, zmienne warunki pogodowe czy brudzenie pojazdu.

dirt rally

Czego możemy doświadczyć grając w DiRT Rally 2.0?

Jest to realistyczny symulator rajdów samochodowych. Lokacje, jak i pojazdy, zostały odwzorowane niemalże jeden do jednego względem rzeczywistych marek czy torów wyścigowych. Będziemy mieli możliwość prowadzenia aut terenowych, rozwijanie własnego poletka wyścigowego tj. prowadzenie własnej ekipy, rozwijanie garażu czy zatrudnianie pracowników. Nasze potyczki wyścigowe będziemy toczćy na 8 torach. W Barcelonie, Montalegre, Mettet, Lohéac Bretagne, Trois-Rivières, Hell, Höljes i Silverstone.

Tryby gry

DiRT Rally 2.0 oferuje nam możliwość grania samemu lub w towarzystwie. Czekać na nas będzie kampania solo, która według większości recenzentów jest nieco płytka. Jeżeli zdecydujemy się na opcje multiplayer – będzie to możliwe jedynie za pośrednictwem połączenia sieciowego. Wybierając rozgrywkę wieloosobową możemy wziąć udział na przykład w Rajdowych Świata, mierząc się ze swoimi internetowymi przeciwnikami.

Minimalne wymagania sprzętowe
 • Intel Core i3-2130 3.4 GHz / AMD FX-4300 3.8 GH;
 • 8 GB RAM;
 • Karta graficzna 1 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 7750 lub lepsza;
 • 50 GB HDD;
 • Windows 7/8/10 64-bit
Zalecane wymagania sprzętowe
 • Intel Core i5-8600K 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz,
 • 8 GB RAM,
 • Karta graficzna 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza,
 • 50 GB HDD,
 • Windows 7/8/10 64-bit
Dodatkowe informacje
 • Polski dystrybutor – Wydawnictwo Techland (oznacza to pełną,„ polską lokalizację)
 • Brak obsługi gogli VR (Z informacji opublikowanej na  twitterze wynika, że opcja zostanie dodana w lecie w 2019 roku)
 • Ograniczenie wiekowe: PRGI 3+
Jeśli jesteś fanem wyścigów i rajdów sprawdź koniecznie zapowiedź Dangerous Driving!

Współczesny surrealizm rajdowy – zapowiedź Dangerous Driving