70 milionów użytkowników PlayStation Network

PlayStation
https://planetagracza.pl/wp-content/uploads/2015/05/PlayStation-logo.jpg

PlayStation Network ma 70 milionów użytkowników, a subskrypcję PlayStation Plus opłaca ponad 26 milionów graczy.

Podczas Sony Corporate Strategy Meeting ujawniono pozytywne dla japońskiego giganta informacje. Usługa PSN przyciągnęła do siebie aż 70 milionów użytkowników. Do tego abonament PlayStation Plus umożliwiający rozgrywkę online, oraz uzyskiwanie przecen, czy darmowych gier opłaca aż 26,4 milionów użytkowników. W internecie od jakiegoś czasu można natknąć się na opinie, że jakość darmowych produktów oferowanych przez Sony w PlayStation Plus ciągle spada, jednak wyniki zdają się przeczyć, by komukolwiek to przeszkadzało. Zauważa się także wzrost zainteresowania usługą, bowiem liczba subskrybentów wzrosła w stosunku do poprzedniego roku z 20,08 miliona, czyli o prawie 6 baniek!

 

A co u konkurencji?

Pod koniec kwietnia pojawiła się także informacja o wynikach sprzedażowych konkurencji. Liczba użytkowników Xbox Live to 55 milionów.

Kolejna dobra wiadomość

To już kolejny optymistyczny raport Sony. Na początku maja dowiedzieliśmy się, że sprzedaż konsoli PlayStation 4 przekroczyła 60 milionów. Wynik ten nie obejmuje sprzedaży PS4 Slim i PS4 Pro. Ponadto firma zapowiada, że nie zamierza spocząć na laurach. Obecnie pracują nad maksymalizacją wyników sprzedażowych poprzez skupienie na tytułach ekskluzywnych i technologii VR. Usługa gogli do wirtualnej rzeczywistości od Sony ma zresztą wyjść poza same ramy gier i skupić się także na muzyce, czy filmach pochodzących od wewnętrznych wykonawców japońskiego giganta, którzy wiedzą, jak w pełni wykorzystać potencjał ich VR.

Znalezione obrazy dla zapytania playstation vr
Gogle wirtualnej rzeczywistości w wydaniu Sony. Źródło obrazka – ExtremeTech

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o