PlayStation 5 – poznaliśmy cenę i datę premiery!

PlayStation 5

Ostatnia konferencja Sony przyniosła wreszcie najważniejsze informacje na temat konsoli PlayStation 5 – poznaliśmy oficjalną cenę, datę premiery oraz wstępną listę tytułów startowych.

Długo musieliśmy czekać, ale wreszcie wszystkie karty zostały odkryte. W trakcie cyfrowego wydarzenia PlayStation Showcase firma Sony ujawniła datę premiery i cenę swojego next-gena. Bez zbędnego przedłużania: PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce 19 listopada (tydzień wcześniej premiera nastąpi w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Japonii, Nowej Zelandii, Australii i Korei Południowej). Za standardową wersję zapłacimy 2 299 zł, natomiast konsola bez fizycznego napędu (tzw. Digital Edition) będzie kosztować 1 849 zł. Już dzisiaj w niektórych polskich sklepach z elektroniką wystartowały zamówienia przedpremierowe.

 

Wraz z powyższymi informacjami pojawiła się też wstępna lista tytułów, które będą dostępne na premierę konsoli. Nie jest ona kompletna i może zostać uzupełniona o kolejne pozycje. Na chwilę obecną wiemy, że 19 listopada zadebiutują następujące gry: Demon’s Souls Remake, Spider-Man Miles Morales, Godfall, Devil May Cry 5: Special Edition, Call of Duty: Black Ops – Cold War, Sackboy A Big Adventure i Astro’s Playroom. Z racji tego, że PlayStation 5 będzie posiadało wsteczną kompatybilność z PS4, zagramy na nim również w Assassin’s Creed: Valhalla i Cyberpunka 2077.  Nie wiadomo jednak, kiedy te tytuły doczekają się next-genowych aktualizacji.

Demon's Souls
Remake Demon’S Souls będzie zapewne głównym powodem do zakupu PS5 na premierę dla wielu graczy (w tym również dla autora niniejszego newsa).

Już za 2 miesiące nowa generacja stanie się faktem. Pozostaje wyczekiwać listopada, kiedy to zarówno next-geny Microsoftu, jak i Sony zagoszczą pod telewizorami graczy.

PlayStation 5 – znamy zawartość pudełka z konsolą

PlayStation 5 – znamy zawartość pudełka z konsolą