PlayStation 5 “oficjalnie” zapowiedziane!

PlayStation 5

Sony dosyć niespodziewanie poinformowało na swoim blogu o premierze ich nowej konsoli jaką jest PlayStation 5. Tak, to będzie oficjalna nazwa jaką będzie nosić kolejna konsola japońskiego giganta, ale tego mogliśmy być niemalże pewni. Premiera przewidywana jest na koniec 2020 roku!

Oczywiście nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery i w jakim czasie konsola zadebiutuje na poszczególnych kontynentach, ale mówi się o okresie przedświątecznych. Taką informację podał też oficjalny polski fanpage PlayStation Polska.

https://twitter.com/PlayStationPL/status/1181576852932108288?s=20

Najnowsza konsola Playstation 5 w skrócie!
– Szybki dysk SSD, dzięki któremu gry będą się szybciej wczytywać
– Nośnik płyt w tym odtwarzacz Bluray 4k
– Technologia Ray Tracing
– Nowy pad Dualshock 5, który nie będzie wykorzystywał technologi wibracji, a haptykę. Pozwoli, to na odwzorowanie powierzchni, siłę nacisku i oporu. Pad posiada także popularne już wejście USB typu C.
– PlayStation VR będzie w pełni kompatybilny z PS5.
– Wsteczna kompatybilność z grami na PS4
– Rozszerzona możliwość wybrania co chcemy zainstalować najpierw, albo singleplayer, albo multiplayer. Funkcja dostępna jest już na PS4, ale bardziej powszechna ma być w najnowszej konsoli.
– Przyciski L2 i R2 będą miały zmienny stopień oporu, który będzie dopasowywany przez twórców gier.

Nie poznaliśmy jeszcze pełnej specyfikacji konsoli, ale miejmy nadzieję, że Sony pozytywnie nas zaskoczy, a ich konsola będzie ogromnym skokiem w przód!

MŚ League of Legends – Pick’em Challenge

MŚ League of Legends – Pick’em Challenge