PlayStation 5 – co wiemy o nowej konsoli od Sony?

PlayStation 5
fot. jedna z wizji nowej konsoli Sony

Trwają prace nad konsolą PlayStation 5. Do tej pory Sony oficjalnie nie ujawniło szczegółów dotyczących kolejnej generacji swoich urządzeń. Mimo tego pojawiły się liczne przecieki, które zdradzają konsolowym graczom co poniektóre szczegóły..

Niemalże dwa miesiące temu Marcus Sellers dostarczył cennych informacji dotyczących następcy czwartej generacji konsol Sonyc. Według niego dev kity następcy PlayStation 5 zostały przekazane deweloperom, którzy mieli poznać architekturę konsoli. To także ma ich pchnąć do rozpoczęcia produkcji gier na PS5. Sellers powyższe informacje przekazał na Twitterze. Warto go wysłuchać, jako że w przeszłości jako pierwszy dostarczał (potwierdzone niedługo później) informacje na temat pojawienia się Diablo 3 na nową konsolę Nintendo i premiery Call of Duty: Black Ops IV.

Take-Two – PlayStation 5 pojawi się w 2020 roku

Take-Two to amerykański wydawca, producent i dystrybutor gier komputerowych (m.in. Rockstar Games, 2K Games). Prezes firmy – Strauss Zelnick – podczas prezentacji wyników finansowych ujawnił, że spodziewa się premiery w 2020 roku. Co więcej, zaznaczył, że nie jest w stanie wypowiadać się w imieniu Sony, ale stwierdził, że nie czuje strachu przed zmianą na nowszy sprzęt. Uznał, że jego firma wielokrotnie z sukcesem przesiadała się na urządzenia nowej generacji. Tu trzeba podkreślić, że PlayStation 4 ma już 5 lat, co w wypadku wcześniejszych generacji konsol oznaczało rychłą premierę następcy. Digital Foundry potwierdza, że 2020 rok jest najbardziej realnym, jeśli chodzi o debiut PS5. Wcześniej ma być to niemożliwe, jako że prawdziwy skok technologiczny mają zagwarantować komponenty, które są obecnie za drogie.

Szeroki wybór nowych i używanych gier na PlayStation 4, Xbox One czy Nintendo Switch znajdziecie w sklepie Powerplay: https://powerplay.com.pl/kategoria/gry-na-ps4

13 lutego tego roku Sony dokonało aktualizacji patentu dotyczącego testowania aplikacji dotyczącej kompatybilności wstecznej. Społeczność internetowa przyjęła to z optymizmem, jednak tu trzeba przytoczyć słowa szefa europejskiego oddziału firmy z czerwca 2017 roku (magazyn Time):

Przyjrzeliśmy się wstecznej kompatybilności i mogę powiedzieć, że jest to funkcja bardzo często pojawiająca się w prośbach graczy, lecz rzadko używana. Byłem też ostatnio na imprezie Gran Turismo, gdzie pokazywano gry z PS1, PS2, PS3 i PS4. Te z PS1 i PS2 wyglądały wiekowo, kto chciałby w to grać?

Wsteczna kompatybilność może być możliwa w przypadku PS4. Dlaczego? PS5 ma mieć bardzo podobną budowę, co znacznie ułatwi zadanie programistom Sony.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o