PewDiePie zablokowany w Chinach

Do niedawna jeszcze YouTuber z największą ilością subskrypcji na świecie został zbanowany w Chinach. Dlaczego? Co tym razem zrobił PewDiePie?

Felix Kjellberg, znany jako PewDiePie, kolejny raz pojawia się na stronach głównych wielu portali internetowych. Tym razem jednak to nie cięty język Pewdsa sprawił, że jest o nim głośno. Zniknął on z wyników wyszukiwania w Chinach, głównie przez…mem.

W jednym z najnowszych odcinków Meme Review (serii polegającej na przeglądzie memów znajdujących się na Redditcie, 4chanie, Twitterze, czy wielu innych stronach) poruszył temat polityki Chin, a także pokazał mem z Kubusiem Puchatkiem. Tak, mem porównujący Kubusia do Xi Jinpinga, jest traktowany w Chinach naprawdę rygorystycznie (jeden z odcinków South Park, który poruszał tę tematykę również spowodował zablokowanie całego serialu na terenie Chin).

Sam PewDiePie, jak zwykle podchodzi do sprawy z humorem. Sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej, niż podczas nagonki na Felixa, który na streamie użył rasistowskiego określenia na jednego z przeciwników w PubG. Tym razem to tak naprawdę zbyt restrykcyjne podejście chińskiego rządu spowodowało, że Pewds stracił tam widownię i nie można mu zarzucić niczego. Chociaż sam twierdzi, że zdawał sobie sprawę, że tak się to potoczy.

Czy coś w tej kwestii się zmieni? Mało prawdopodobne. Wiele artystów, filmów, czy seriali jest zablokowane na terenie Chin. Cenzura to cenzura. Co uważacie o tej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach!

Prowizja Steama to standard w przemyśle gier komputerowych

Prowizja Steama to standard w przemyśle gier komputerowych